• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Головними прогульниками Верховної Ради в 2020 році стали депутати Коломойського

Реклама на dsnews.ua

Головними прогульниками пленарних засідань Верховної Ради в 2020 році стали народні депутати групи "За майбутнє". В середньому впродовж року на пленарні засідання приходили лише половина депутатів групи – 46%.

Про це свідчать результати аналізу відвідування парламентськими фракціями та групами пленарних засідань ВР, зробленого Комітетом виборців України, повідомляє "ДС".

Також низькі показники реєстрації в народних депутатів "Опозиційного платформи – За життя". В середньому на засіданнях Ради реєструвалося 53% депутатів політсили. У депутатів ВО "Батьківщини" показники відвідування на рівні 56%.

Вищі результати в депутатів групи "Довіра" та фракції "Голос". В середньому на засідання приходили 67% нардепів "Голосу" та 68% – "Довіри".

Лідерами за відвідуваннями Ради впродовж 2020 року стали народні депутати "Слуги Народу" та "Європейської солідарності". В середньому на засіданнях ВР було зареєстровано 71% депутатів "Європейської солідарності" та 72% депутатів "Слуги Народу".

В Комітеті виборців вважають, що у 2020 році на показники відвідування Верховної Ради об’єктивно вплинула ситуація із коронавірусом.  Проте в розрізі фракцій і груп ВР загальна тенденція не змінилася: депутати одних політичних сил стабільно відвідують пленарні засідання, тоді як інші їх регулярно прогулюють.

"Юридично за пропуск пленарних засідань ВР без поважних причин передбачено фінансові штрафи. Однак на практиці це не стало достатньою мотивацією для частини народних депутатів, які систематично ігнорували та продовжують ігнорувати засідання парламенту", – додав голова КВУ Олексій Кошель.

Всього у 2020 році відбулося 89 пленарних засідань Верховної Ради України.

    Реклама на dsnews.ua