• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Гончарук зробив гучну заяву щодо використання коштів коронавірусного фонду

Реклама на dsnews.ua

Фонд боротьби з COVID-19 — лише спосіб використовувати бюджетні кошти "у ручному режимі", тим паче, що на боротьбу з коронавірусом кошти взагалі не планували виділяти

Про це заявив колишній прем’єр-міністр Олексій Гончарук, інформує "ДС".

"Те, що створили навесні, це не фонд. Це просто бюджетний рядок для можливості у ручному режимі розподіляти бюджетні кошти, спрощений бюджетний механізм. Ніяким фондом це насправді не є, адже там немає ні інституцій, ні стратегії, ні структури, яка б керувала цими грошима. Фондом це називати неправильно", — сказав Гончарук в ефірі Громадського радіо.

Крім того, за його словами, "він ніякий не коронавірусний". "В умовах дефіциту часу для того, щоб особливо не заморочуватися, уряд написав рядок "коронавірусний фонд". Туди записали велику суму, домовившись, що будуть цю суму використовувати у ручному режимі. Фактично це було зроблено через брак часу і через те, що новому уряду був потрібен простіший інструмент використання бюджетних коштів, аніж за бюджетним кодексом", — підкреслив Гончарук.

Як відомо, через місяць після оголошення карантину в Україні створили спецфонд для подолання наслідків епідемії. Для його наповнення від квітня зменшили фінансування низки державних програм. У фонд надійшло майже 66 мільярдів гривень, які мали піти на боротьбу з епідемією і компенсацію її наслідків.

Втім, згодом 35 мільярдів передали на будівництво доріг за програмою "Велике будівництво", яку особисто курує і лобіює президент Зеленський. Решту коштів фонду розподілили між 11 відомствами. Зокрема, профільне Міністерство охорони здоров’я отримало лише 14,3 мільярда гривень.

    Реклама на dsnews.ua