• USD 28.3
  • EUR 33.4
  • GBP 37
Спецпроєкти

Держприкордонслужба пояснила затримку з відкриттям пунктів пропуску, натякнувши на Кабмін

Реклама на dsnews.ua
Державна прикордонна служба України поінформувала країни ЄС і Молдови про плани відкрити 66 пунктів пропуску, але поки вони все ще закриті

Про це сьогодні повідомив спікер ДПСУ Андрій Демченко, передає "ДС".

У коментарі "Українській правді" він пояснив, що відповідне рішення Кабміну поки не оприлюднено і не набула чинності.

"20 травня міністр внутрішніх справ вніс пропозицію про відкриття ще 66 пунктів пропуску на кордоні, уряд це рішення підтримало, проте на даний момент не опублікована. Прикордонники готові до виконання завдань на всіх цих напрямках, це відбудеться, як тільки рішення буде оприлюднене.

Зі свого боку у найкоротші строки після прийняття рішення ми поінформували всі суміжні сторони: країни ЄС і Молдову. На даний момент відомо про позиції молдавської та угорської сторін, вони готові на певні кроки по відновленню роботи своїх пунктів пропуску. Повноцінно всі 66 напрямків зможуть функціонувати тільки тоді, коли суміжні сторони відкриють пункти пропуску зі свого боку", - сказав Демченко.

Він додав, що поки залишається кількість пунктів пропуску, "яке діяло і раніше". Громадяни можуть перетнути кордон в 19 автомобільних ПП і пішки через перехід "Шегині" (польська сторона поки не зробила необхідних заходів, щоб відкрити автомобільний напрям). Також працює аеропорт "Бориспіль", який продовжує приймати евакуаційні рейси, перерахував представник Держприкордонслужби.

За словами Демченко, останнім часом загальний пасажиропотік на державному кордоні складає близько 20 тисяч осіб на добу як на в'їзд, так і на виїзд. Кілька тижнів тому потік був на рівні 15 тисяч.

Нагадаємо, 20 травня на засіданні Кабінету міністрів України було прийнято рішення про відкриття міжнародних пунктів пропуску, крім кордону з Білоруссю і Росією.

    Реклама на dsnews.ua