• USD 41.5
  • EUR 45.3
  • GBP 54
Спецпроєкти

Готували провокації зі спробою захоплення влади в Києві: затримано групу "активістів" (ФОТО)

Правоохоронці викрили групу псевдоактивістів, які готували провокації в Києві 30 червня

Затримання в Києві
Фото: ОГПУ
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться сья у повідомленні Офісу генерального прокурора, передає "ДС".

За даними слідства, група людей у травні-червні 2024 року розповсюджувала в соцмережах дописи із закликами щодо дискредитації керівництва держави, зміни конституційного ладу та захоплення державної влади в Україні.

"Змовники готувалися провести 30 червня так зване віче у Києві, залучивши до нього громадські організації та громадськість. При цьому, людей заманювали до участі під приводом нібито громадського заходу, не повідомляючи про "силовий" сценарій. Під час заходу учасники мали "вибрати тимчасовий уряд", "зайти у Верховну Раду" і "усунути від виконання обов’язків" керівництво держави. У разі невиконання чинною владою їх вимог щодо складення повноважень, змовники мали реалізувати захоплення влади", — стверджують в ОГПУ.

Затримання "активістів"
Фото: ОГПУ

Організатором був керівник громадської спілки, який, кажуть у відомстві, вже мав досвід участі у безрезультатних провокаційних заходах. Він винайняв у Києві зал, який вміщує 2 тис. людей, а також підшукував військових і озброєних охоронців приватних структур для силового захоплення.

Його спільники – чоловіки з Дніпропетровщини та Київщини. Вербували також керівника громадської організації з Прикарпаття, але той відмовився "через явну протиправність таких дій".

Чотирьом затриманим оголосили підозру в розповсюдженні матеріалів із закликами до насильницької зміни, повалення конституційного ладу України (ч. 1, 2, 3 ст. 109 Кримінального кодексу України). 

Затримання
Фото: ОГПУ

Як писала "ДС", правоохоронці затримали російського агента, який шпигував за Силами оборони в Донецькій області.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua