• USD 40.4
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

Грають у футбол, отримують посилки: В Україні відкрили третій табір для військовополонених росіян (ВІДЕО)

Новий табір утримання військовополонених "Центр-3" прийняв перших російських військовополонених

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє проєкт "Хочу жить", передає "ДС".

Через велику кількість росіян, які здалися в полон, і фактичне блокування обмінів російською стороною, Україна змушена відкривати нові місця утримання військовополонених. Ймовірно, це не останній такий табір для військовополонених росіян, що розпочав роботу цьогоріч, зазначають у "Хочу жить".

Підкреслюється, що на відміну від держави-агресора РФ Україна дотримується Женевської конвенції. Росіян, які потрапили в полон, утримують не в колоніях суворого режиму разом з ув'язненими, а в передбачених саме для військовополонених таборах і спецдільницях при СІЗО.

Їх не позбавляють зв'язку з рідними, до них пускають Міжнародний Червоний Хрест, вони мають змогу отримувати посилки та грошові перекази, працювати, займатися спортом і дозвіллям.

Усього цього українські військовополонені в Росії позбавлені, хоча РФ є підписантом Женевських конвенцій.

Зазначимо, "Хочу жить" – державний проєкт, покликаний допомогти військовим армії РФ безпечно здатися в полон. Проєкт було запущено у вересні 2022 року Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими, що діє за підтримки Міністерства оборони України та Головного управління розвідки.

За даними ГУР МОУ, станом на 10 травня 2024 року на проєкт "Хочу жить" надійшло понад 35 тисяч заявок — переважно від чинних російських військових, 260 осіб уже скористалися ним.

Нагадаємо, останній обмін полоненими за формулою 100 на 100 стався 8 лютого за посередництва Об'єднаних Арабських Еміратів. Це був другий обмін полоненими з початку року після аварії літака Іл-76 під Білгородом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua