• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Гризлов ледь не зірвав роботу Контактної групи, — Кравчук

Реклама на dsnews.ua

На засіданні Тристоронньої контактної групи постійний представник Росії Борис Гризлов запропонував вести відео- та аудіозаписи засідань, що викликало гостру дискусію і ледь не зірвало засідання

Про це розповів глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Пропозицію на початку роботи ТКГ про форму відеоконференції зробив Гризлов. Він сказав, що, враховуючи те, що Україна допускає перекручення деяких фактів, заяв, тлумачень, які виголошуються на конференції, потрібно робити відео- та аудіозаписи, щоб можна було спростувати. Але представник в ТКГ від ОБСЄ пані Грау сказала, що це суперечить дипломатичній практиці й що вона не може погодитись з такою позицією. Почалася дуже гостра дискусія, і, на жаль, вона тривала протягом трьох годин – це такий випадок унікальний", — заявив Кравчук.

За його словами, Гризлов, зрозумівши гостроту ситуації, яка могла закінчитися припиненням роботи ТКГ, офіційно сказав: "Я знімаю свою пропозицію".

"Росія попросила пані Грау, щоб вони (ОБСЄ – ред.) запропонували якийсь механізм, який можна було б використати при проведенні засідань. Вона сказала, що дасть письмові пропозиції. Я не думаю, що Росія хотіла використати (записи – ред.), тому що сучасні технічні засоби дозволяють це робити. Але є одне питання: якщо офіційно буде прийнято таке рішення, то це стає офіційним документом. Українська делегація виступала і виступає проти таких записів", — зазначив глава української делегації в ТКГ.

Як повідомляла "ДС", раніше стало відомо, що делегація Росії в Тристоронній контактній групі вела несанкціонований запис переговорів, які відбулися 30 вересня в форматі відеоконференції.

    Реклама на dsnews.ua