• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Гризлов звинуватив Україну у виході з домовленостей про припинення вогню на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

Україна дезавуювала домовленості про дотримання режиму припинення вогню на Донбасі через відмову допустити спільну "інспекцію" українських позицій біля Шумів

Про це заявив представник Росії у Тристоронній контактній групі Борис Гризлов, інформує "ДС".

"Ми насилу добилися підписання додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню, але, на жаль, сьогодні Україна дезавуювала ці заходи. Київ знову відмовився від спільної інспекції. Заявлена позиція України тільки підтверджує наявність порушень з її боку", — сказав Гризлов після засідання ТКГ.

Хоча в Офісі президента України і говорили, що від спільної інспекції відмовились через нові вимоги російських бойовиків, Гризлов традиційно звинувачує саме Київ у скасуванні "ініціативи", пише "Українська правда".

"Відмова" України, за словами росіянина, означає вихід із домовленостей про режим припинення вогню. "Фактично це вихід України із домовленостей від 22 липня 2020 року", – сказав він та додав, що "тепер весь комплекс додаткових заходів доведеться обговорювати знову".

Як писала "ДС", за словами голови української делегації у ТКГ Леоніда Кравчука, учасники засідання, яке відбулося 16 вересня, констатували дотримання режиму припинення вогню, попри окремі провокаційні обстріли з боку бойовиків.

Нагадаємо, під час засідання ТКГ 9 вересня була досягнута домовленість про інспекції позицій ЗСУ поблизу населеного пункту Шуми Донецької області. Спочатку представники терористів "ДНР" підтвердили цю інформацію, а потім в Офісі президента заявили, що інспекцію позицій ВСУ буде здійснювати ОБСЄ в присутності "представників сторін". Позиція Банкової викликала хвилю громадського обурення. Пізніше стало відомо, що інспекцію скасовано.

    Реклама на dsnews.ua