• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Гроші від ЄС не допомогли: Європейські аудитори назвали головні загрози розвитку України

Головними загрозами для розвитку України залишаються корупція і масштабний вплив олігархів. При цьому європейська допомога не принесла очікуваних результатів

Реклама на dsnews.ua

Про це сказано в звіті Європейської аудиторської палати (ECA), передає "ДС" з посиланням на "Українську правду".

"ЄС намагається вирішити проблему корупції в Україні як міждисциплінарний пріоритет; він спрямовує кошти і зусилля через різні сектори, від конкурентного середовища до судової системи та громадянського суспільства. Однак, на думку аудиторів, підтримка і вжиті заходи не принесли очікуваних результатів", — йдеться в звіті.

Аудитори зазначають, що корупція є поширеним явищем в Україні, перешкоджає конкуренції та зростанню і завдає шкоди демократичному процесу. В результаті корупції губляться десятки мільярдів євро.

Також наголошується, що ЄС давно знає про звʼязок між олігархами, високопосадовцями, політиками, судовими органами та державними підприємствами. Однак аудитори зазначають, що він не розробив реальної стратегії боротьби з великою корупцією.

"Наприклад, незаконні фінансові потоки, включаючи відмивання грошей, розглядаються тільки на периферії. Проте, ЄС підтримав багато антикорупційних реформи і заходи в Україні. У більшості випадків ступінь підтримки залежить від низки виконуваних умов. Але Комісія часто занадто слабо інтерпретувала такі вимоги, що призводило до надмірно позитивних оцінок. Як приклад аудитори наводять безвізовий режим. Робота цієї системи не переглядалася, хоча дві з трьох умов підтримки ЄС не були виконані", — йдеться в звіті.

"Не дивлячись на різноманітну підтримку, яку ЄС пропонує Україні, олігархи і корисливі інтереси продовжують підривати верховенство закону в Україні і загрожувати розвитку країни. Україні потрібна цілеспрямована та ефективна стратегія для боротьби з владою олігархів і зменшення захоплення держави. ЄС може зіграти набагато більш значну роль, ніж це було до цих пір", — сказав Юхан Партс, член Європейської аудиторської палати, відповідальний за звіт.

Як повідомляла "ДС", раніше президент Володимир Зеленський не погодився з коментарем президента США Джозефа Байдена про те, що Україна все ще має "покінчити з корупцією". За його словами, корупція є в багатьох країнах світу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua