• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Грузія передумала пускати українських нардепів спостерігачами на вибори

Реклама на dsnews.ua

Українську делегацію парламенту не пустили спостерігачами на чергові вибори до парламенту Грузії, які відбудуться 31 жовтня

Про це повідомила народний депутат від "Слуги народу", голова підкомітету з питань міжпарламентського співробітництва, двосторонніх та багатосторонніх відносин Єлизавета Ясько на своїй сторінці у Facebook, передає "ДС".

За її словами, близько 30 народних депутатів України з трьох фракцій запланували візит до країни, щоб бути спостерігачами під час голосування. Поїздка мала відбутися на запрошення "ЄНД", провідної опозиційної партії. 

"Проте сьогодні вночі, грузинська влада скасувала (або не надала) дозвіл на прийом літака з України", — написала вона.

Як пояснила Ясько, програма візиту передбачала не лише роботу на дільницях, а й зустрічі у передвиборчих штабах.

"Нас запросила приїхати партія "ЄНД", оскільки їх непокоїть низька кількість міжнародних спостерігачів на виборах. Зокрема, ми планували відвідати її передвиборчий штаб", — підкреслила нардеп.

Також Ясько додала, що однією з ключових проблем цих виборів є критично мала кількість іноземних спостерігачів, оскільки Грузія сильно обмежила міжнародне авіасполучення через коронавірус та закрила наземний кордон з усіма сусідами.

Також вона запевнила, що поїздка – ініціатива депутатів. Кожен член делегації самостійно зареєструвався на сайті грузинської ЦВК як спостерігач на виборах і за свій кошт оплатив авіаперельот та проживання.

Ясько додала, що попри все, Україна готова працювати з демократично обраним майбутнім парламентом Грузії — незалежно від конфігурації більшості та прізвища премʼєр-міністра.

"Українські політики підтримують контакти з партіями, що беруть участь в грузинських виборах. Це нормальний політичний процес. Можна симпатизувати тим чи іншим силам, але демократія – найвища цінність. Повторюю: хто б не переміг (демократично) – буде нашим партнером", — заявила депутатка.

    Реклама на dsnews.ua