• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Гуманітарної кризи з водою в Криму немає, а проблеми повинен вирішувати окупант, - МЗС

Реклама на dsnews.ua

У аннексированном Росією Криму немає гуманітарної кризи з водою – є криза з постачанням води на військові бази окупантів і для важкої промисловості

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтервʼю "UA: Українське радіо", інформує "ДС".

"Гуманітарної кризи з водою в Криму немає. Тезу про гуманітарну кризу придумала російська пропаганда для того, щоб переконувати світ, що треба подати в Крим воду. Є криза з постачання води на військові бази і для важкої промисловості, розташованої в Криму. Люди, які проживають в Криму, мають доступ до води. І тому повторення наративу про гуманітарну кризу – це якраз підсилення такого російського сигналу", — сказав Кулеба.

"Безумовно, якщо почнуть страждати люди, потрібно буде думати як ми можемо їм допомогти. Але, я хочу наголосити дуже чітко, що, відповідно до міжнародного права, повну відповідальність за ситуацію на окупованій території несе держава-окупант. Крапка. І тому ми абсолютно впевнено і спокійно говоримо про те, що відновлення постачання води в Крим можливе лише у контексті деокупації півострова", — додав він.

Як повідомляла "ДС", 7 серпня премʼєр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна може відновити постачання води в Крим у разі гуманітарної катастрофи на півострові.

    Реклама на dsnews.ua