• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Гутцайт заявив, що Україна хоче провести Олімпіаду тоді, коли Зеленський не буде президентом

Реклама на dsnews.ua

Україна має амбітну ціль провести Олімпіаду у 2030 або 2032 році

Про це заявив міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт в коментарі для "Суспільне Спорт", повідомляє "ДС".

"Ми дивимося на 2030 та 2032 роки. Оцінюємо, де проводити в Україні, скільки це буде коштувати. Більше дивимося на Зимову Олімпіаду. Обговорюємо також Юнацькі Олімпійські ігри, чи одразу амбітна ціль – доросла Олімпіада", — заявив Гутцайт.

"Ми вважаємо, що через 10 років у нас в країні буде розвиток, і ми будемо спроможні провести Олімпійські ігри. Нам потрібно ставити амбітні цілі. Провести Олімпіаду — це класна ціль для нас. Що таке Олімпіада? Ми будемо будувати інфраструктуру, будемо залучати усіх, будуть вільні [робочі] місця, щоб люди не їхали закордон, а працювали в Україні для побудови спортивних обʼєктів. До нас будуть приїжджати туристи — це туризм", — додав міністр.

Нагадаємо, раніше Гутцайт заявляв, що президент Володимир Зеленський йому завдання "привезти Олімпіаду до України" і міністерство її виконуватиме, хоча в країні дотепер є борги навіть за проведення "Євро-2012".

Відмітимо, що президент України обирається на пʼять років і не більш ніж на два терміни. Зеленський був обраний президентом у 2019 році, тому, навіть якщо його оберуть на другий термін, під час Олімпіад 2030 і 2032 років він вже не буде займати пост президента.

У 2019 році президент Білорусі Олександр Лукашенко в ході зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським заявив про можливість проведення спільних Олімпійських ігор разом з Україною.

Як відомо, господар Зимової Олімпіади-2030 визначиться у 2023 році на конгресі НОК. До 2025 року має бути визначений господар Літньої Олімпіади-2032.

Намір боротися за проведення Зимової Олімпіади-2030 мають: Японія (Саппоро), США (Солт-Лейк Сіті), спільна заявка Іспанії, Андорри та Франції (Барселона-Піренеї). Також про намір заявляла Канада (Ванкувер) та Україна.

Намір боротися за проведення Літньої Олімпіади-2032 мають: Індія (Мумбай), Індонезія (Джакарта), Катар (Доха), Німеччина (Рейнсько-Рурський регіон), Іспанія (Мадрид), Австралія (Квінзленд).

    Реклама на dsnews.ua