• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Харківська компанія подала на реєстрацію в Україні російську вакцину Спутник-V, — Медведчук

Реклама на dsnews.ua

Харківська компанія "Біолік" звернулася до Міністерства охорони здоровʼя з заявою про державну реєстрацію російської вакцини від коронавірусу "Спутник-V" для вакцинації українських громадян

Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", кум президента РФ Володимира Путіна, нардеп Віктор Медведчук, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу партії.

За словами Медведчука, 30 грудня "Біолік" звернувся до Міністерства охорони здоровʼя та Державного експертного центру з проханням зареєструвати російську вакцину.

Медведчук зазначив, що "Спутник-V" є єдиною вакциною у світі, розробник якої дав дозвіл на трансферт технології та передачу українському підприємству клітинної лінії для виробництва вакцини.

Таку передачу можна здійснити протягом двох тижнів, а організувати виробництво вакцини – в термін від 3 до 6 місяців, зазначив Медведчук.

Водночас, як повідомив у відповідь на запит "Української правди" генеральний директор Директорату фармацевтичного забезпечення МОЗ Олександр Комаріда, станом на 29 грудня до МОЗ не надходило заяв про реєстрацію вакцин від COVID-19.

"Державну реєстрацію (перереєстрацію) лікарського засобу здійснює МОЗ України на підставі заяви, поданої з метою державної реєстрації лікарського засобу, та результатів експертизи реєстраційних матеріалів (реєстраційного досьє) на такий засіб, проведеної Державним експертним центром МОЗ України, у порядку, визначеному МОЗ України. Станом на сьогодні таких заяв до МОЗ України не надходило".

Представник МОЗ також зазначив, що законом України "Про лікарські засоби" запроваджено спрощену процедуру реєстрації лікарських засобів, які зареєстровані компетентним органом США, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, лікарських засобів, що за централізованою процедурою зареєстровані компетентним органом Європейського Союзу для застосування на території цих країн чи держав − членів Європейського Союзу.

Нагадаємо, нещодавно міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що російська вакцина "Спутник V" є гібридною зброєю Росії проти України.

Додамо, 31 грудня в уряді Угорщини заявили про відмову від російської вакцини, однак в Росії згодом спростували цю інформацію. Натомість уже розпочали вакцинацію російським препаратом Білорусь та Аргентина.

    Реклама на dsnews.ua