• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Хасиди на кордоні: Офіс Зеленського висловив претензії Лукашенку

Реклама на dsnews.ua

Влада Республіки Білорусь на чолі з де-факто президентом країни Олександром Лукашенком підігріває чутки про те, що офіційний Київ відкрив кордон для більше майже двох тисяч паломників-хасидів, які намагаються потрапити до України з Ізраїлю через територію РБ

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Офісу президента, передає "ДС".

"Станом на сьогодні до двох тисяч паломників-хасидів перебувають на кордоні між Республікою Білорусь та Україною. Більшість із них прибули з Ізраїлю, довірившись чуткам про те, що український кордон з Білоруссю нібито відкритий. Влада Білорусі деякими своїми непродуманими заявами умисно чи неумисно підігріває ці чутки", — вказано у повідомленні.

В Офісі президента Володимира Зеленського нагадали "нашим сусідам, що Україна була змушена ухвалити рішення про закриття державного кордону для іноземців через суттєве погіршення ситуації з поширенням COVID-19".

"Також на території нашої держави залишаються чинними суворі карантинні обмеження, що робить неможливим проведення масових заходів, зокрема релігійного характеру. Так само як навесні ми змушені були обмежувати участь людей у святкуванні Великодня, зараз пояснюємо, що й масове святкування Рош га-Шана за участі тисяч паломників у місті Умані Черкаської області України, на жаль, неможливе", — зазначають в ОП.

У Зеленського також закликали білоруську владу "припинити створювати додаткову напругу на кордоні з нашою державою та не поширювати неправдиві обнадійливі заяви для паломників, які можуть створити у них відчуття, що кордон України все ж може бути відкритий для іноземців".

"Змушені також констатувати, що особиста образа певних осіб у де-факто діючій білоруській владі поширюється сьогодні, на превеликий жаль, і на площину міждержавних відносин. Україна, нагадаємо, зайняла нейтральну позицію щодо політичної кризи, яка була спровокована сумнівно організованим голосуванням на виборах Президента Республіки Білорусь 9 серпня цього року. Ми підтримуємо загальновизнані на Європейському континенті демократичні цінності та вважаємо, що кожна держава повинна дотримуватися зобов’язання на сто відсотків забезпечувати права та свободи людини, які гарантовані міжнародними конвенціями та відповідним національним законодавством, яке принаймні формально існує також і в Білорусі", — вказує пресслужба Зеленського.

Там висловили переконання, що кожна держава під час пандемії повинна проводити прозору й відповідальну політику, спрямовану на зупинку поширення COVID-19, та утриматися від провокування негативних варіантів розвитку епідемічної ситуації у сусідніх країнах.

Нагадаємо, де-факто президент Білорусі Олександр Лукашенко дав доручення надати допомогу хасидам, які знаходяться на україно-білоруському кордоні, забезпечивши їх їжею і водою

Як писала «ДС», 15 вересня сотні паломників-хасидів, які намагалися потрапити в Україну незважаючи на обмеження вʼїзду, продовжували перебувати на кордоні між українським і білоруським пунктами пропуску.

В Офісі президента повідомили, що ситуація на українсько-білоруському кордоні, де знаходяться сотні паломників-хасидів, повністю контрольована, у Держприкордонслужбі достатньо сил і засобів для надійної охорони державного кордону.

Міністр внутрішніх справ Ізраїлю Арʼє Дері попросив президента України Володимира Зеленського пропустити в країну хасидів, які застрягли на кордоні України і Білорусі.

    Реклама на dsnews.ua