• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Хомчак підтвердив неякісне харчування в армії і заявив про великі корупційні ризики

Останнім часом харчування у Збройних Силах України значно погіршилося. І ситуацію дуже складно виправити, оскільки вона пронизана корупційними ризиками

Реклама на dsnews.ua

Про це в інтервʼю головному редактору видання "ГОРДОН" Олесі Бацман заявив Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак. 

Він уточнив, що "годувати" військових має Міністерство оборони.

"Забезпечення харчуванням — це функція відповідних структур МО. Вони мають зробити так, щоб Збройні Сили були нагодовані. Ми всі проблеми, які є, доповідаємо в МО. МО реагує, але проблеми все одно є. Тема складна, бо там є багато корупційних ризиків", — сказав Хомчак.

Вартість одного комплекту продуктів для військових на добу складає 81,27 грн, продовжив Головнокомандувач ЗСУ.

"Може по таким цінам наїстися людина нормально? А наїдаються…

Скажу більше: Я вивчав ситуацію минулої осені. Я взяв харчування у школах-інтернатах. І там вартість одного комплекту продуктів на добу складає 136 грн. А у нас — 81,27. І я доповідав про це міністру оборони (Андрій Таран, — ред.)", — додав Хомчак.

На неякісне харчування скаржаться, серед іншого, у Харківському університеті повітряних сил, додав Хомчак.

"Ми перевіряли університет два тижні тому, туди їздила комісія, і там дійсно є проблеми", — визнав Головнокомандувач ЗСУ.

Таким чином, Хомчак підтвердив дані, які нещодавно оприлюднили волонтери та парламентарі. 

За інформацією Олени Шевцової компанія "Військсервіс — Волонтер" стала монополістом державних закупівель МО і годує армію "як тварин". 

Фото з гнилими офісами і рибою від цього постачальника також оприлюднила і нардеп з оборонного комітету ВР Соломія Бобровська.

"На фото реальні продукти, які Міністерство оборони України закуповує для нашої армії. Значну частину тендерів на постачання харчів виграє компанія фаворит – "ВІйськсервіс-Волонтер". З високою націнкою вони постачають в Збройні Сили України / The Armed Forces of Ukraine гниле м’ясо, овочі та фрукти з пліснявою. Таких випадків дуже багато, але Міноборони ігнорує скарги на них. Як і ігнорує вже три рішення АМКУ скасувати рішення тендеру на користь цієї компанії!", — повідомила вона у Фейсбук анонсувавши засідання профільного комітету з розгляду вказаної харчової кризи. 

Нагадаємо, що в Міноборони, реагуючи на скандал назвали волонтерів "опонентами" і дорікнули їм мало не маніпуляцією, хоч і підтвердили, що гниль замість їжі військовим постачальник таки привозив.

"Наша принципова позиція, до речі, викликає дивну і хворобливу реакцію опонентів: днями у мережі, наприклад, поширили фото відбракованих і неприйнятих нами продуктів, безпардонно спекулюючи, що цей брак нібито піде на солдатський стіл", — спробував виправдатися заступник міністра оборони Ігор Халімон.

Аналіз тендерних закупівель МО тим часом свідчить про те, що сумнозвісному ТОВ "Військсервіс — Волонтер" чиновники від оборони вже віддали 6 млрд гривень.

    Реклама на dsnews.ua