• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Хомчак розповів, чим приєднання України допоможе НАТО

Отримання Україною повноправного членства в Організації Північноатлантичного договору зміцнить не тільки оборонний потенціал країни, а й посилить НАТО

Руслан Хомчак
Руслан Хомчак / armyinform.com.ua
Реклама на dsnews.ua

Таку впевненість висловив головнокомандувач Збройних сил Руслан Хомчак у зверненні з нагоди річниці початку Програми НАТО "Партнерство розширених можливостей" для України, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу ВСУ.

"Приєднання до найпотужнішої у світі системи колективної безпеки сприятиме зміцненню оборонного потенціалу не лише України, а й посиленню Організації Північноатлантичного договору", — підкреслив головнокомандувач ЗСУ.

Він зазначив, що вже сьогодні Збройні сили України є справжнім щитом Європи і роблять колосальний внесок у зміцнення європейської безпеки. Статус країни-партнера НАТО з розширеними можливостями відкриває перед державою та її армією нові можливості і водночас покладає серйозну відповідальність.

Серед основних переваг, які надає Україні статус партнера НАТО з розширеними можливостями, — збільшення переліку заходів підготовки персоналу і підрозділів, зокрема участь у навчаннях НАТО за тематикою колективної безпеки (стаття 5 Північноатлантичного договору), допуск до навчань із кібербезпеки, поглиблення обміну інформацією, а також збільшення представництва у штабах та структурах НАТО на посадах, які закриті для інших країн-партнерів.

Він підкреслив, що набуття Україною статусу партнера НАТО з розширеними можливостями (Enhanced Opportunities Partner — ЕОР) стало визнанням значного внеску нашої держави до зусиль Альянсу з підтримання міжнародного миру та безпеки, а також підтвердженням незворотності євроатлантичного курсу.

"Подальше ефективне використання статусу ЕОР сприятиме досягненню Україною відповідних військових критеріїв набуття повноправного членства в НАТО – стратегічної мети нашої зовнішньої політики", — підкреслив головнокомандувач ЗСУ і додав: "Спільними зусиллями ми переможемо! Україна, сильна і вільна, неодмінно посяде гідне місце у колі союзників!"

Зазначимо, Україна отримала статус члена Програми розширених можливостей НАТО 12 червня 2020 року.

Як повідомляла "ДС", раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що НАТО має надати Україні План дій щодо членства, а 2021 рік є найкращим періодом для прийняття таких рішень.

Станом на березень 2021 року 48% українців підтримували вступ до НАТО, а 28% були однозначно проти. За вступ до Митного союзу з Росією, Білоруссю і Казахстаном виступили тільки 20% жителів України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua