• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

Хочуть розлютити суспільство: радник голови ОП прокоментував скандальне рішення КСУ

Реклама на dsnews.ua

Антикризовий радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що порядок денний найближчих засідань Конституційного Суду говорить про те, що судді "навмисно йдуть на жорстку ескалацію"

Про це Подоляк заявив агентству Інтерфакс-Україна, передає "ДС".

На найближчих засіданнях Конституційний Суд України планує в закритому режимі розглянути конституційність законів "Про забезпечення функціонування української мови як державної" і "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

На думку Подоляка, мета КСУ — розлютити суспільство. Він також вважає, що своїми діями судді КС навмисно йдуть на "таку жорстку ескалацію".

"Адже це точно ескалація. Адже це явно не бажання заспокоїти суспільство і прийняти розумні і зважені рішення. По суті, можна і потрібно говорити про те, що КС сьогодні став виключно реакційним політичним органом. Не суддівським. Не над сутичкою. А саме учасником і зацікавленою стороною провокаційного політичного процесу.

Якщо подивитися на, скажімо так, найближчий календарний план КС, то неозброєним оком уже буде видно всю їх прекрасну задумку. Максимально розлютити суспільство. Змусити його рвати і метати. Буквально, на 3 листопада одним за одним стоять нагальні розгляди закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" і відразу за ним закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб". Причому обидва закони будуть розглянуті виключно в закритому режимі. Ну щоб ніхто не знав, чому нас повернули років на 10 назад", — зазначив Подоляк.

Радник Андрія Єрмака додав, що КС "явно виступає в інтересах однієї із сторін" і висловив побоювання, що якщо рішення суду відкинуть країну назад у розвитку, то "вулиця реально буде вирувати і рвати, і буде права". Він застеріг суддів КСУ: "Не можна так нахабно і цинічно ламати новий суспільний договір, за який країною заплачена величезна ціна".

Як писала "ДС", в ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду України (КСУ).

    Реклама на dsnews.ua