• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

"Хто досі бачить "плюси СРСР", нехай приїде у Биківню": Порошенки вшанували жертв сталінських репресій (ФОТО)

Сьогодні на меморіалі «Биківнянські могили» депутати «Європейської Солідарності» разом з волонтерами, активістами, учасниками війни проти російської агресії вшанували пам’ять жертв сталінських політичних репресій

Реклама на dsnews.ua

Учасники вшанування поклали квіти до Братської могили та до Пам’ятного знаку польських поховань, встановили лампади біля Центрального монументу Меморіалу, а священники ПЦУ та УГКЦ відправили спільну поминальну молитву за невинно убієнних, передає "ДС" з посиланням на прес-службу партії.

«Кожен рік у ці травневі дні велика кількість українців приходить на биківнянські могили. В цей сосновий бір, який зберігає пам’ять про десятки, якщо не сотні тисяч українців,  закатованих радянською владою. Це символ того, як наш північний сусід сотні років – від мазепинських часів до агресії проти України в Криму і на сході – знищує український народ. І це дуже потужне щеплення для тих, хто і зараз не розуміє, чому рівно шість років тому, 15 травня 2015 року я як п’ятий Президент України підписав закон України про декомунізацію», – сказав журналістам лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко.  

«Тоді дехто виступав проти декомунізації. Ті, хто виступав, приїдьте сюди, у Биківню. Постійте пару годин, почитайте, що тут відбувалося. І вам набагато краще буде зрозуміло, чому такою важливою була декомунізація. У нас, на жаль, багато є людей, які аналізують «плюси і мінуси» СРСР,  Радянського Союзу. І ви теж приїдьте сюди, у Биківню. Кожен хрест тут буде відповіддю вам на «потужні плюси СРСР», – наголошує Порошенко. 

«І додатковим аргументом, чому так важливий фундамент української державності. Чому така важлива мова. … Чому така важлива наша армія. … І чому так важлива віра. Бо сьогодні представники об’єднаної Православної Церкви України  і нашої Греко-Католицької Церкви зробили спільний молебень за упокої душі тих мучеників, які тут були закатовані у 30-ті роки. Інших церков не було», – констатував п’ятий президент. 

«З цього починається майбутнє України. З цього ми розуміємо, яких ризиків ми маємо уникнути. Це потужний засіб для протидії російській пропаганді, фейковий новинам та іншій брехні п’ятої колони. Звідси в тому числі починається державність. … І щоб це було потужне щеплення від російської імперії і потужний стимул нашого руху, нашого повернення в Європу, в Європейський Союз, в НАТО. Ніхто нас не зіб’є з цього шляху», – наголосив Порошенко. 

Сьогодні, у третю неділю травня, в Україні відзначають День памʼяті жертв політичних репресій, влаштованих тоталітарним сталінським режимом. Биківнянське поховання жертв сталінських репресій належить до найбільших на території України. Кількість похованих в Биківнянському лісі остаточно не встановлена, на думку істориків, вона може становити від 20 до 100 тисяч осіб. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua