• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

I have a dream. Чому Гордон озвучує мрії Путіна

Відразу обмовимося: на слова "Путін прав", як і на "Сталін був ефективним менеджером", в пристойному суспільстві має бути накладено табу
Реклама на dsnews.ua

Днями Дмитро Гордон заявив, що оцінки Путіна ситуації в Україні вірні. І щоб не бути звинуваченими в тому, що ці слова вирвані з контексту, наведемо повну цитату:

"На жаль, Путін має рацію, кажучи, що Україна - недодержава. Україна - недодержава! Тому що ми не бачимо сильної вертикалі. Ми не бачимо проявів державної влади там, де держава повинна себе проявляти. Ми не бачимо турботи держави про громадян - це те перше, з чого має починатися держава", - сказав журналіст в інтерв'ю телеканалу "112 Україна". Далі він розповів, що Україні загрожує розпад. Прямо завтра від країни, "моргнути оком не встигнемо", можуть залишитися лише кілька шматків. "Це цілком можливо", - сказав Гордон. І закінчив питанням самому собі, на який хоч з трудом, але все ж знайшов відповідь: "Чому я кажу те, що думаю? Чому я кажу, що у нас дегенеративні виборці - не всі, не всі - обирають дегенеративних керівників? Тому що я нікуди не обираюся і не збираюся".

Дмитрий Гордон: Украина под угрозой распада

Gepostet von Vadim Manukyan am Freitag, 11. Mai 2018

Колись світ змінила фраза: "У мене є мрія". Мартін Лютер Кінг конструював майбутнє, поділившись своєю фантазією. Сьогодні Україну все частіше трясе від слів: "У мене є думка. Я так думаю - маю право". Спікери вивергають на голови публіки свої похмурі картини сьогодення, які не мають нічого спільного з реальністю, не засновані на фактах і не витримують жодної критики. Варто якого-небудь Гордону сказати, що "у нього є дума, і він її говорить, тому що не обирається і не збирається", і все українське інформаційне простір приходить в рух. Тисячі, якщо не десятки тисяч людей підхоплюють фантазійний марення і розносять його по містах і селах. "Держава не піклується про громадян! Який жах! Failed state! Failed state!". На жаль, негативні новини розходяться краще, ніж позитив.

Відразу обмовимося: на слова "Путін прав", як і на "Сталін був ефективним менеджером", в пристойному суспільстві має бути накладено табу. Ну не можуть люди, які не бажають публічно оскандалитися, вимовляти щось подібне публічно. Відбулася держава або провалилося держава (Failed state) - це термін, який застосовують для позначення держави, де центральний уряд так слабко і неефективно, що фактично не контролює деяку частину своєї території. До "відбувся держав" у даний час відносяться Сомалі, Судан і Конго. Нею Олівер у книзі "Крихкі і такі держави: критичні перспективи концептуальних гібридів", пише, що концепція "відбувся держави" - сама по собі інструмент гібридної агресії. Адже вона використовується як привід для зовнішньої інтервенції проти бідних, слабких або пережили катастрофи країн. Якщо перекладати слова: "Путін має рацію, кажучи, що Україна недодержава" з наукового загальнозрозумілою, то взагалі недобре виходить. Буквально це означає, що коли Путін використовує для виправдання інтервенції вигадки про самораспаде України, про громадянську війну і внутрішньому конфлікті, Дмитро Гордон з ним згоден. На жаль, українці так і не навчилися відрізняти біснування від критики. Негативна оцінка того, що відбувається потрібна, але якщо вона перетворюється в пропагандистський елемент, її необхідно відкидати, як щось чуже і вороже.

Примітно, що ті, хто критикує владу в розвалі країни, одночасно звинувачують її в побудову поліцейської держави. Ці взаємовиключні поняття прекрасно уживаються в промовах тих, хто прагне прищепити українцям зневагу до своєї країни. Мовляв, держава у нас не таке, його не варто захищати, за нього нерозумно боротися. Завдання таких "думок" - створити в душах українців відчуття порожнечі та безнадії, знищити той патріотичний порив, з яким тисячі встали на захист України в перші дні агресії. Тому всі ці доброзичливці намагаються переконати нас, що солдати на фронті не захищають державу від зовнішньої агресії, а олігархів і можновладців. Тому вони з ранку до вечора говорять на своїх телеканалах думка, що " України більше немає, що її безглуздо захищати. Нам просто брешуть. Нахабно і цинічно брешуть ті, хто мріє бачити нашу країну знищеною. Всі ті, хто щиро вірить, що ніякої України немає і не може бути, що вона - вигадка австрійського генштабу, американського Держдепу, Failed state, яку правий у всьому Путін, повинен повернути в російське стійло. Ці люди брешуть, тому що в висловлюваних ними думках ні фактів, ні експертизи, ні аналізу. Це не думки, це - мрії. I have a dream - мрії про що не відбулася Україні, які несподівано попросяться назовні в прямих ефірах українських телеканалів, під схвальні кивки журналістів.

Те, що побачили глядачі у студії телеканалу з неоднозначною репутацією, було ніяким не прогнозом на майбутнє. Це явка з повинною, на яку може бути тільки одна реакція. Перестати нарешті сприймати "незалежним експертом" кожного, хто транслює на голови українців російські методички про "відбулася" Україні.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua