• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Ігор Луценко звернувся до президента: Просимо не випробувати терпець мешканців столиці

Громадськість Києва підготувала звернення до президента Володимира Зеленського з вимогою врятувати пам'ятку національного значення – Гостиний двір

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook громадський активіст Ігор Луценко. 

Активісти звинувачують команду президента у бездіяльності щодо захисту культурної спадщини та ігноруванні інтересів київської громади. 

"Вже скоро виповниться 2 роки, як нова владна команда має усі важелі, щоб порятувати об'єкт державної власності – пам'ятку національного значення Гостиний двір. Ця будівля, попри численні рішення судів, і понині з неясних причин знаходиться під контролем невідомих осіб і руйнується далі, будучи джерелом надзвичайної техногенної ситуації в історичному центрі Києва", — говориться у зверненні до президента.

Представники громадськості нагадують президентові невиконані обіцянки виділити на порятунок Гостиного двору кошти за програмою "Велика Реставрація" і констатують: замість вирішення проблеми цієї унікальної будівлі продовжується перекладання вини та відповідальності з одного посадовця на іншого, а справа не рухається з місця. Тим часом кожна наступна зима завдає Гостиному двору ще більшої шкоди.

"Боротьба киян за Гостиний двір триває з 2012 року. З 2014 року громада зібрала навіть кошти на консервацію, але всьому завадила спочатку бездіяльність попередньої влади, а нині – уже і чинної. Просимо не випробовувати терпець жителів столиці та усіх українців, і втрутитися у цю скандальну ситуацію", – зазначають активісти.

Якщо до Дня Незалежності ситуація не зміниться, громадськість готова вдатися до "акцій прямої дії", говориться у зверненні до президента. 

"У киян уривається терпець. Якщо до свята Незалежності все буде, як і у попередні роки, якщо від міністра культури ми і далі чутимемо лише слова, то ми залишаємо за собою право на акції прямої дії, котрі будуть направлені на репутацію відповідних міністерств і уряду в цілому. Мовчки ми таке ігнорування інтересів столичної громади терпіти далі не будемо – і нехай ганьба знайде тих, хто її заслужив", — звертаються кияни до президента.

Звернення до Зеленського вже підписали Олег Сенцов, Андріївсько-Пейзажна ініціатива, ГО ʼʼЦентр розвитку містʼʼ, Національний центр правозахисту, ГО ʼʼРух переселенців Україниʼʼ та інші. Збір підписів триває.

    Реклама на dsnews.ua