• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Інспектування українських позицій на Донбасі: що має відбутися

Реклама на dsnews.ua

У четвер, 10 вересня, планується так звана "спільна інспекція" позицій Збройних сил України в Шумах (Донецька область) разом із представниками ООС, ОБСЄ і терористами "ДНР"

Початок заходу, який багато хто сприймає як державну зраду, заплановано на 14.00, інформує "ДС".

Як стало відомо напередодні, 9 вересня, "інспектором" позицій ЗСУ стане російський генерал Руслан "Якубов" (генерал-майор ЗС Росії Руслан Вахитов), який знаходиться у базі "Миротворця".

Вахитов має "перевірити", чи не порушують захисники України умови "припинення вогню", і якщо він погодиться, що українці нічого не порушують, тоді 1-й армійський корпус ВС РФ нібито обіцяє не стріляти, пише Depo.ua.

"Зустрічати спільну інспекцію позицій ЗСУ поблизу селища Шуми, що на Горлівському периметрі, буде 503 Окремий батальйон морської піхоти (ОБМП) під керівництвом командира, підполковника Вадима Сухаревського – людини, яка у квітні 2014 року першою віддала наказ підлеглим стріляти в російських окупантів поблизу Словʼянська", — повідомляє портал.

При цьому українська сторона має забезпечити питання логістики та гарантії безпеки всім учасникам цієї інспекції.

В Офісі президента наголосили також, що юридично інспекцію проводять не сторони воєнного конфлікту, а посередник – ОБСЄ. Втім, позиція Банкової вже викликала хвилю суспільного обурення.

    Реклама на dsnews.ua