• USD 28
  • EUR 32
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Іран категорично відмовляється платити репарації за збитий літак МАУ

Іран виступає категорично проти будь-яких переговорів щодо виплати репарацій за літак "Міжнародних авіаліній України", який був збитий у січні 2020 року

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві Міжнародної групи з координації допомоги жертвам рейсу PS752, повідомляє "ДС" із посиланням на пресслужбу МЗС України.

"Зовсім нещодавно Міжнародна група PS752 звернулась до Ірану з пропозицією взяти на себе зобов’язання щодо вступу в переговори до 5 січня 2022 року. Але на превеликий жаль, 27 грудня нами було отримано однозначну відповідь від Ірану, в якій зазначалось, що Іран не бачить потреби вести переговори з Міжнародною групою. Попри те, що Іран спочатку погодився співпрацювати з Міжнародною групою, про що було повідомлено під час першого раунду переговорів 30 липня 2020 року, Іран наразі змінив свою позицію та категорично виступає проти будь-яких подальших переговорів, які пов’язані з нашою колективною вимогою про відшкодування збитків за збиття PS752", — йдеться у заяві.

Зазначається, що Іран несе міжнародно-правову відповідальність перед постраждалими державами, а отже, це питання має обговорюватися колективно, щоб забезпечити справедливе та рівне ставлення до всіх жертв трагедії.

"Нам зрозуміло, що Іран продовжує уникати виконання своїх міжнародно-правових зобов’язань, відмовляючись вести подальші переговори з Міжнародною групою та не відшкодовуючи шкоди за свої дії. Міжнародна група не вважає за доцільне терпіти наругу над пам’яттю 176 невинних жертв.Незважаючи на наші зусилля за останні два роки та численні спроби вирішити це питання шляхом переговорів, Міжнародна група визначила, що всі подальші спроби переконати Іран і вступити в переговори є марними. Міжнародна група наразі зосередиться на подальших діях для вирішення цього питання у відповідності до норм міжнародного права", — сказано у заяві .

Як повідомляла "ДС", суд канадської провінції Онтаріо визнав терористичним актом атаку Ірану на український літак рейсу PS752, який був збитий іранськими військовими під час вильоту з Тегерану 8 січня 2020 року.

17 березня 2021 року Іран надав фінальний звіт про причини катастрофи літака МАУ. Згідно з документом, причиною катастрофи українського літака стала помилка оператора системи ППО. Іранська сторона стверджує, що літак було випадково визначено як "ворожу мету". Українська сторона поставила під сумнів правдивість висновків звіту.

Довідка: 8 січня 2020 року в Ірані розбився літак МАУ, загинуло 176 людей. На борту Boeing 737 були 11 громадян України, у тому числі 9 членів екіпажу, а також громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини та Великобританії. Через три дні президент Ірану Хасан Роухані визнав, що український лайнер був збитий іранськими військовими помилково.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua