• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Іран відмовився вести переговори з Україною про компенсації за збитий літак МАУ

Реклама на dsnews.ua
Уряд Ірану відхилило пропозицію України розпочати переговори щодо виплати компенсацій жертвам авіакатастрофи рейсу "Міжнародних авіаліній України"

Про це повідомив в інтерв'ю BBC заступник міністра закордонних справ Євген Єнін, інформує "ДС".

Тегеран раніше заявляв, що готовий виплатити компенсацію сім'ям загиблих. У ЗМІ лунала інформація, що Тегеран готовий розпочати комунікацію і МЗС України відразу ж відправив ноту з пропозицією розпочати ці переговори.

"Буквально сьогодні (розмова відбулася 7 липня, - "ДС") ми отримали комунікацію з Тегерана про те, що іранська сторона не готова прийняти пропозицію Києва щодо переговорів", - заявив Єнін.

Саме тому, за його словами, поки рано говорити про якісь суми компенсації.

"Справа в тому, що визначення суми є результатом дуже комплексної експертизи, враховуються абсолютно всі обставини справи", - пояснив він.

За словами заступника міністра, сьогодні все залежить від політичної волі іранської сторони.

"Ми над нею (над політичною волею, - "ДС") працюємо і щиро сподіваємося, що іранська сторона все ж під впливом ряду факторів погодиться якомога швидше почати переговорний процес", - сказав представник МЗС.

Нагадаємо, літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран - Київ авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) розбився в Ірані вранці 8 січня. В літаку було 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, всі 176 осіб загинули. Літак був збитий ракетою. Відповідальність на себе взяла підрозділ "Корпусу вартових ісламської революції".

Серед загиблих були громадяни 7 країн: з Ірану 82; з Канади 63; зі Швеції 10; з Афганістану 4; з ФРН 3, з Великобританії 3, з України 11 громадян (2 пасажири і 9 членів екіпажу).

    Реклама на dsnews.ua