• USD 36.6
  • EUR 35.6
  • GBP 40.3
Спецпроєкти

"Жирний" козир. Яку долю готують у ДНР для вісьмох українських полонених

Вчора вісім українських військових з необережності потрапили в полон на Донбасі, давши в руки Росії "жирний" козир і заодно можливість випробувати на міцність президента Зеленського
Реклама на dsnews.ua

Вранці 22 травня вісім українських військових зі складу Об'єднаних сил виїхали в штаб бригади для проведення звірки, але біля Новотроїцького помилилися і відхилилися від визначеного маршруту. Як тільки бійці потрапили на тимчасово окуповану територію, вони одразу були затримані бойовиками. У Генштабі відразу почали пошуки солдатів, а військова прокуратура внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато розслідування.

Не забарилися з реакцією на таку удачу для себе і в керівництві ДНР, крім звичайного набору всіх смертних гріхів "хунтовских карателів", додавши досить нестандартне обвинувачення.

Головний "народний міліціонер" ДНР Данило Безсонов заявив, що "злочинці" дають свідчення, що в "республіці" вони повинні були займатися диверсіями, одна з яких нібито планувалася щодо працівників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Про методи вибивання потрібної інформації і "правдивих" показань на підвалах терористами з "республік" українцям відомо ще з самого початку війни. На жаль, крім методів тортур та поводження з полоненими, терористи перейняли від своїх попередників з СРСР ще й навички організації показових процесів. Троцькістами і бухарінцями для терористів на Донбасі стали солдати ВСУ. Крім того, у бойовиків є більш свіжий приклад, на який вони можуть орієнтуватися відносно восьми полонених - захоплення 24 українських моряків у Керченській протоці, яких обстріляли і тут же звинуватили в порушенні російського кордону.

На жаль, витягнути наших бійців з полону буде дуже непросто. Бойовики вже давно припинили передачу полонених Україні, як і обговорення формату обміну "всіх на всіх", причину чого недавно дуже чітко пояснив, що пішов з посади представника України в Тристоронньої контактної групи в Мінську Євген Марчук.

Так, Україна у відповідності з процедурою ОБСЄ і Міжнародного Червоного Хреста передає бойовикам списки наших бійців, але бойовики більшість з них просто "не знаходять", і причиною цього можуть бути жорстокі тортури, яким піддають бійців. Крім того, терористи включають в свої списки на обмін злочинців, які відбувають покарання за "тяжких" статей, до того ж більшість з них не має відношення до подій на Донбасі. Наприклад, це можуть бути вчинили злочини під час подій на Майдані (спецназ "Беркут") або 2 травня в Одесі, або скоїли теракти у Харкові та Запоріжжі.

Для української ж влада в особі президента Зеленського полон вісьмох солдатів стане серйозним випробуванням на міцність його самого і команди з боку Росії. Як відомо, під час своєї інавгураційної промови він заявив, що звільнення полонених українців стане однією з його головних завдань - тепер випала нагода показати, як президент буде справлятися з цим на практиці.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua