• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

З "ковідного" фонду вкрали 124 мільйони гривень, — глава Держаудитслужби

Під час перевірки витрачання коштів з фонду на боротьбу з коронавірусів Госаудітслужба виявила фінансових порушень більш ніж на 400 мільйонів гривень, з них вкраденими вважаються 124 мільйони

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив глава Держаудитслужби Геннадій Пліс, інформує "ДС" з посиланням на " Гордон ".

Як розповів Плис, всього було виділено 78 млрд грн коштів, 66 млрд — використано, 44 млрд — охоплено контролем.

"Ми побачили фінансових порушень на 418 млн. 124 млн грн — кошти, які, скажімо так, зникли. Часто звучить, що з фонду вкрали понад 400 млн грн, але це не так. Мова про фінансові порушення, а це не завжди аморально", — сказав він.

Як приклад Плис навів ситуацію, в якій лікарні виділено кошти з фонду на закупівлю препаратів, але головлікар витратив їх не за призначенням — на кисневу станцію, тому що вона була в той момент потрібніше для порятунку пацієнтів.

"Він діяв відповідно до ситуації. Формально це порушення, тому що гроші виділялися для інших цілей, але ніхто нічого не вкрав", — пояснив глава Госаудітслужби.

"А ось в ті 124 млн грн входить, наприклад, завищення обсягу виконаних робіт. Тому ми вважаємо ці гроші викраденими. Велика сума. Але якщо оцінювати обсяги фінансування в цілому, то це невисокий рівень втрат", — вважає Плис.

На його думку, рівень порушень виявився менше, ніж в інших сферах, тому що всі розуміли, що цей фонд будуть перевіряти. Крім того, значна його частина була витрачена на зарплати лікарям і Нацполіціі, де не так багато можливостей щось порушити.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua