• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

З "Укроборонпрому" планують вивести майже половину підприємств

Реклама на dsnews.ua

В результаті реформи "Укроборонпрому" зі 116 підприємств, що входять до складу концерну, залишиться лише 65

Про це заявив в.о. генерального директора "Укроборонпрому" Ігор Фоменко в інтерв'ю РБК-Україна, інформує "ДС".

"Ми пропонуємо створити шість холдингів і об'єднати в них підприємства "Укроборонпрому". Бронетанкові, радарні системи, морські системи, високоточне озброєння, боєприпаси і спецхімії, авіаремонтні підприємства. Ми пропонуємо об'єднати підприємства за галузевою ознакою для того, щоб в рамках цих холдингів вони могли самостійно виконувати свої завдання і бути самодостатніми гравцями на зовнішньому ринку. Над ними буде керуюча компанія з умовною назвою "Оборонні системи України", — розповів Фоменко.

За його словами, 17 підприємств, які входять до складу "Укроборонпрому", зараз не ведуть економічної діяльності і будуть передані до Фонду держмайна, після чого вони будуть продані приватним інвесторам.

Крім того, є ряд підприємств, які планується вивести за рамку майбутньої компанії "Оборонні системи України". Зараз, за словами Фоменка. йде обговорення шести: "Антонов", "Івченко-Прогрес", Харківський машинобудівний завод "ФЕД", Харківське агрегатне конструкторське бюро, Харківське державне авіаційне виробниче підприємство і Завод 410 цивільної авіації.

"Все це навколо "Антонова", вони пов'язані своїм циклом .... І повинні розвиватися окремим порядком. У світі не люблять фінансувати чужий оборонно-промисловий комплекс. Якщо підприємство знаходиться в периметрі "Укроборонпрому", то йому складно залучити довгостроковий кредитний ресурс під свій розвиток", — пояснив Фоменко.

"В результаті трансформації в" Укроборонпрому "повинні залишитися 65 підприємств. З 116 підприємств, які входять до складу концерну", — уклав в.о. глави "Укроборонпрому".

    Реклама на dsnews.ua