• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Ізраїль кличе хасидів, які прориваються до України з Білорусі, назад на Батьківщину

Реклама на dsnews.ua

Міністр у справах вищої освіти Ізраїлю Зєев Елькін закликає паломників-хасидів, які застрягли на українсько-білоруському кордоні, повернутися на Батьківщину

Його слова наводять європейські ЗМІ, передає "ДС" з посиланням на Swissinfo.

"Я закликаю наших громадян повернутися до Ізраїлю", — сказав він.

Міністр пояснив, що, "незважаючи на численні зусилля, спрямовані на те, аби допомогти ізраїльтянам потрапити в Україну з Білорусі чи Молдови, ми отримали від української влади остаточний негативну відповідь".

Як писала «ДС», 15 вересня сотні паломників-хасидів, які намагалися потрапити в Україну незважаючи на обмеження вʼїзду, продовжували перебувати на кордоні між українським і білоруським пунктами пропуску.

В Офісі президента повідомили, що ситуація на українсько-білоруському кордоні, де знаходяться сотні паломників-хасидів, повністю контрольована, в Держприкордонслужбі досить сил і засобів для надійної охорони державного кордону.

Міністр внутрішніх справ Ізраїлю Арʼє Дері попросив президента України Володимира Зеленського пропустити в країну хасидів, які застрягли на кордоні України і Білорусі.

Пізніше в Офісі президента Володимира Зеленського заявили, що влада Білорусі на чолі з де-факто президентом Білорусі Олександром Лукашенком підігріває чутки про те, що офіційний Київ відкрив кордон для близько двох тисяч паломників-хасидів, які намагаються потрапити в Україну з Ізраїлю через територію РБ.

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що хасидів обманом виманили в Білорусь, пообіцявши їм проїзд в Україну.

Також в середу, 16 вересня, Кабінет міністрів прийняв рішення про закриття КПП "Нові Яриловичі" в Чернігівській області, з білоруського боку якого знаходяться прочани.

    Реклама на dsnews.ua