• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

До політв'язню по "справі Сенцова" допустили українського консула

Реклама на dsnews.ua
До українського політичного в'язня, обвинуваченому Росією в підготовці терактів в Криму" Олександру Чернію був допущений генеральний консул України в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський

Про це повідомив сам Малишевський, передає "ДС" з посиланням на Крим.Реалії.

За його словами, українські дипломати чотири місяці не могли потрапити до Олексія Чернію в виправну колонію №15 в Батайську Ростовської області Росії. В кінці серпня цього року російська сторона заявила генконсульству України в Ростові-на-Дону, що Черній - громадянин Росії, і в зв'язку з цим "немає підстав для допуску до нього українських консулів".

Генконсул України повідомив, що 26 листопада передав Олексію Чернію ліки для серцево-судинної системи, оскільки він останнім часом став відчувати болі в серці. Також йому привезли чергову партію конвертів та марок для листування, незабаром генконсульство планує перерахувати в'язневі матеріальну допомогу на його рахунок у виправній колонії №15.

За словами генконсула Тараса Малишевського, йому вдалося проговорити з Олексієм Чернієм близько півтора годин, умови перебування в колонії Батайська Черній називає задовільними у порівнянні зі своїм перебуванням у ряді інших пенітенціарних закладів Росії.

"Він відрізняється від усіх оточуючих, навіть ця тюремна стандартна зелена фуфайка не робить його одним з них. Спілкування з Олексієм очі в очі більше відповідає спокійній бесіді за чашкою кави де-небудь в тінистому парку... Сподіваюся, що в книгах (список замовлень чималий), він знаходить розраду і може врятувати себе від тюремної дійсності", - розповів Малишевський.

Генконсул повідомив журналістам, що українські дипломати продовжують залучати до відвідування українських політв'язнів правозахисні групи Ростовської області Росії і членів обласної громадської спостережної комісії. Їх наступний візит до Олексія Чернію запланований на другу половину грудня.

    Реклама на dsnews.ua