• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Кабмін готує пакет санкцій проти Білорусі

Кабінет міністрів України готує список санкцій проти Білорусі, який остаточно повинні затвердити на засіданні Ради національної безпеки і оборони (РНБО)

Україна планує запровадити санкції проти Білорусі
Україна планує запровадити санкції проти Білорусі
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить проєкт розпорядження Кабміну, передає "ДС".

Українська сторона готує санкції з урахуванням рішень Ради ЄС від 2 жовтня і 6 листопада 2020 року про запровадження обмежувальних заходів щодо фізичних осіб, причетних до фальсифікації виборів президента Білорусі в минулому році. Вибори пройшли без іноземних спостерігачів, а оголошені результати призвели до масштабних протестів, проти учасників яких була застосована непропорційна сила.

Запровадження українських санкцій пояснюється порушеннями прав людини в Білорусі, репресіями і насильницьким придушенням мирних протестів, застосуванням тортур, а також незаконними затриманнями, в тому числі, громадян України. Також в уряді вважають, що санкції проти Білорусі відповідатимуть вимогам захисту національних інтересів України.

На сьогоднішньому засіданні Кабмін має намір схвалити і протягом місяця внести на розгляд Ради національної безпеки і оборони пропозиції щодо запровадження санкцій проти Білорусі. При цьому санкційного списку поки немає.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua