• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 37
Спецпроєкти

Кабмін хоче попросити у Євросоюзу 6 млн євро на ядерну безпеку

Реклама на dsnews.ua

Сьогодні, 28 вересня, Кабінет міністрів прийняв розпорядження, яке передбачає створення правових підстав для укладення угоди з Єврокомісією про залучення коштів на ядерну безпеку

Про це йдеться в повідомленні пресслужби уряду, передає "ДС".

Документ передбачає схвалення проекту Угоди про фінансування річної програми дій зі співробітництва в сфері ядерної безпеки між Урядом України та Єврокомісією, яка діє від імені ЄС.

Проектом Угоди передбачається реалізація проекту з бюджетом 6,6 млн євро (внесок ЄС — 5,9 млн євро), який складається з двох частин: інтегрування культури безпеки та операційної ефективності в сфері поводження з радіоактивними відходами в Україні та підтримка в створенні інтегрованої автоматизованої системи радіаційного моніторингу, що охоплює всю територію України. Бенефіціаром проекту є Державне агентство України з управління зоною відчуження.

Крім того, створення автоматизованої системи радіаційного моніторингу буде досягатися шляхом інтеграції існуючих об'єктових систем моніторингу в єдину систему і за допомогою модернізації застарілого обладнання, пунктів спостереження і створення ефективних процедур обміну інформацією. Відповідні кроки сприятимуть розширенню можливостей реагування на радіологічні ризики в Україні і раннього попередження європейських країн про відповідні ризики.

Як повідомляла "ДС", 10 вересня Чорнобильська АЕС почала "гарячі випробування" сховища відпрацьованого ядерного палива "сухого" типу (СВЯП-2).

    Реклама на dsnews.ua