• USD 27.8
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Засуджені з наступного року зможуть отримувати соцдопомогу

Реклама на dsnews.ua
Сьогодні соцдопомогу припиняють виплачувати з дня набрання чинності обвинувального вироку

Кабінет міністрів України схвалив призначення соціальної допомоги засудженим з 1 січня 2017 року. Про це повідомляє "ДС" з посиланням на постанову №1182, опубліковане на урядовому порталі.

Згідно з документом, засуджені мають право на отримання соцдопомоги, яка призначається органами праці та соціального захисту населення за місцем відбування особою покарання.

При цьому уточнюється, що громадянин, який під час відбування покарання отримав право на соціальну допомогу, подає до адміністрації установи виконання покарань для призначення йому соцдопомоги, в тому числі про виклик представників органів соцзахисту для прийому ними відповідних документів, безпосередньо від відбуває покарання або від його представника за довіреністю.

Згідно з постановою, адміністрація установи виконання покарань протягом не більше 30 днів з дати реєстрації клопотання зобов'язана забезпечити зустріч громадянина з представником органу соціального захисту населення. Громадяни, яким до відбування покарання була призначена соціальна допомога, продовжують отримувати її на загальних підставах.

Варто відзначити, що в даний час виплата допомоги припиняється з дня набрання сили обвинувальним вироком суду і поновлюється з дня закінчення строку ув'язнення.

Читайте також:

Як повідомляла "ДС", раніше президент України Петро Порошенко підписав закон, передає обов'язки фінансування державних соціальних видатків на рівень місцевих бюджетів, що скорочує їх розмір, а також посилює контроль за їх одержувачами.

    Реклама на dsnews.ua