• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Кабмін офіційно згорнув реформу системи харчування в армії

Реклама на dsnews.ua

Кабінет міністрів повернув у Збройні Сили України систему закупівлі послуг харчування, що існувала у 2008-2015 роках

Про це йдеться в постанові Кабміну №1042 від 21 жовтня, повідомляє "ДС".

Цією постановою уряд вніс зміни до постанови КМУ від 28 грудня 2016 р. № 1026 "Деякі питання закупівлі продуктів харчування Міністерством оборони". Ці зміни дозволяють крім закупівлі продуктів харчування за Каталогом нової системи, здійснювати закупівлю всієї послуги харчування в аутсорсерів, як це було у 2008-2015 роках.

Згідно з документом забезпечення особового складу ЗСУ харчуванням за результатами проведення процедур закупівель послуг, здійснюється з 1 січня 2021 року.

Нагадаємо, що саме незадовільні умови зберігання продуктів, претензії до якості їжі, занедбаність обʼєктів продслужби військових частин, що були передані в оренду комерційним фірмам, які фактично не можливо контролювати і стало причиною ініціювання реформи системи харчування в 2015 році. Водночас нова система, крім закупівлі продуктів за Каталогом, передбачала ремонт їдалень, сховищ, закупівлю нового кухонного обладнання та повний контроль з боку частини за зберіганням та приготуванням їжі кухарями, яких наймала сама частина.

"Проте саме останнє і стало проблемою в 2020 році, адже введення кухарів до штату частин заважало планам Генерального штабу щодо скорочення штатної чисельності ЗСУ до норми, яка була визначена законом 2015-року. Тому Міноборони вирішило й далі платити гроші за приготування їжі та зберігання продуктів кільком комерційним фірмам", повідомляють Ukrainian Military Pages.

Нагадаємо, перехід на нову систему харчування Збройні Сили почали в 2018 році, це дозволило збільшити набір продуктів з 30 до 400 одиниць. Станом на липень 2019 року, половина військовослужбовців ЗСУ перейшли на нову систему харчування за каталогом. Планувалося, що до кінця 2019 на нову систему переведуть 100% особового складу.

Реформа харчування почала буксувати ще у 2019 році, коли її через суд намагався загальмувати як раз один з колишніх аутсорсерів – приватна підприємиця, неодноразова учасниця продовольчих тендерів МОУ, проте 12 березня 2020 року суд такі визнав правомірність впровадження нової системи харчування у ЗС України.

Але проте після перемоги в суді Міноборони саме дало задню реформі. Так, на початку 2020 року, керівництвом Міністерства оборони та ЗСУ було прийнято рішення щодо переводу на харчування за Каталогом лише певної кількості частин. Інші ж мали і далі харчуватися з використанням аутсорсингу, що передбачає повний цикл дій суб’єкту господарювання від закупівлі продуктів до подачі готової їжі на стіл.

Згодом зімни системи трансформувалося у "гібридну систему" – у Міноборони пообіцяли продовжити переводити частини на харчування за Каталогом, але організацію харчування все ж залишили приватним аутсорсерам.

Постановою уряду від 21 жовтня повернення аутсорсів закріпили остаточно.

    Реклама на dsnews.ua