• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Кабмін планує поетапне збільшення мінімальної зарплати: Шмигаль назвав цифри

Реклама на dsnews.ua
До 1 липня 2021 року розмір мінімальної заробітної плати в Україні повинен становити 6500 гривень

Про це на засіданні Кабміну сьогодні, 1 липня, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає "ДС".

"Є економічні розрахунки, є підстави. Підвищення мінімальних зарплат дає позитивний ефект для економіки нашої держави. Тому ми плануємо з першого вересня цього року встановити мінімальну заробітну плату на рівні 5 тисяч гривень, а вже в наступному році з 1 січня вона збільшиться спочатку до шести тисяч гривень, а з 1 липня наступного року вона зросте до 6500 гривень", - зазначив він.

За словами Шмигаля, в умовах скорочення імпорту таке зростання мінімальної зарплати дозволить збільшити споживання продукції українських виробників.

"Це буде мати позитивний ефект і для бізнесу, і для бюджету, і для країни в цілому. І для кожного громадянина безумовно, в частині сплати податків, нарахування пенсійних внесків", - зазначив прем'єр.

Нагадаємо, з 1 липня в Україні планово підвищено рівень прожиткового мінімуму до 2118 грн, тобто на 91 грн. Для основних соціальних і демографічних груп населення буде встановлено таки показники прожиткового мінімуму: для дітей до шести років - 1859 грн; для дітей віком від шести до 18 років - 2318 грн; для працездатних осіб - 2197 грн; для осіб, які втратили працездатність - 1712 грн.

Розмір мінімальної заробітної плати залишиться колишнім - 4723 грн.

    Реклама на dsnews.ua