• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Кабмін планує направити 500 млн з COVID-фонду на підтримку авіації

Мінінфраструктури України у кінці грудня 2020 року зверталося до Кабінету міністрів з проханням виділити з COVID-фонду 500 млн грн для підтримки цивільної авіації

Аеропорт "Бориспіль"
Аеропорт "Бориспіль"
Реклама на dsnews.ua

Відповідний лист міністра інфраструктури Владислава Криклія до уряду оприлюднила експертна організація StateWatch, інформує "ДС".

У документі (див. нижче) зазначалося, що у 2020 році пасажиропотік на авіаційному транспорті в Україні знизився на 66% у порівнянні з 2019 роком. Це призвело до значних втрат аеропортів та авіаперевізників: так, аеропорти "Бориспіль" та "Львів" потребували додаткових коштів.

Також Криклій у листі звернув увагу на те, що під час карантину навесні 2020 року аеропорти та авіаперевізники вживали антикризових заходів для зменшення видатків на утримання: скорочували персонал та переводили його на неповний робочий день, скорочували флот авіаперевізників, закривали термінал F в аеропорту "Бориспіль".

"За минулі роки державними підприємствами у сфері цивільної авіації були здійснено значні відрахування на користь держави (ДП МА "Бориспіль" у 2018 році – 1 806 млн грн; 2019 році – 2 049 млн грн; ДП МА "Львів ім. Данила Галицького" у 2018 році – 222 млн грн; 2019 році – 214 млн грн)", – йдеться у листі.

Наголошується, що в умовах зимового періоду та другої хвилі захворювання на COVID-19 у світі, авіаційна галузь потребує фінансової підтримки від держави для збереження самої галузі.

Зазначається також, що кошти планують витратити на убезпечення пасажирських перевезень, підвищення операційної ефективності підприємств та покращення авіаційного транспортного сполучення.

Нагадаємо, на початку лютого Кабмін відзвітував про витрати "коронавірусного фонду". Так, обсяг Фонду боротьби з поширенням коронавірусу у 2020 році складав 80,9 мільярда гривень; з цих коштів використали 78,4 мільярда. Зокрема, майже 26 млрд отримало Державне агентство автомобільних доріг.

    Реклама на dsnews.ua