• USD 27
 • EUR 31.8
 • GBP 37.2
Спецпроєкти

Кабмін зробив крок для повноцінного запуску Бюро економічної безпеки

В Україні відбулося перше засідання конкурсної комісії з відбору керівника Бюро економічної безпеки

Денис Шмигаль
Денис Шмигаль / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Премʼєр-міністр Денис Шмигаль назвав це важливим кроком для повноцінного запуску нового органу, передає "ДС" з посиланням на трансляцію засідання Кабінету міністрів.

"Органу, який сконцентрує на собі розслідування всіх економічних злочинів в Україні", – повідомив Шмигаль під час засідання уряду у середу, 16 червня.

Водночас, за його словами, податкова міліція та інші органи, на адресу яких завжди лунало багато нарікань з боку бізнесу, мають відійти у минуле.

Бюро як єдиний орган державної влади, відповідальний за боротьбу з економічними злочинами, отримає відповідні повноваження Служби безпеки та Податкової міліції. Останні будуть переосмислені з тим, "щоб це був не стільки силовий, скільки аналітичний орган".

Водночас після ухвалення закону про Бюро економічної безпеки СБУ втратить невластиві спецслужбам функції з розслідування злочинів щодо корупції та організованої злочинної діяльності у сфері управління та економіки. Це дасть змогу СБУ сфокусуватися на виконанні завдань, які справді безпосередньо пов’язані з безпекою держави, з контррозвідувальною діяльністю у сфері економіки.

Згідно із законом, Бюро економічної безпеки є центральним органом виконавчої влади, на який покладаються завдання щодо протидії правопорушенням, які посягають на функціонування економіки держави. Його діяльність спрямовує та координує Кабінет міністрів.

До повноважень Бюро економічної безпеки належать:

 • виявлення зон ризиків у сфері економіки шляхом аналізу структурованих і неструктурованих даних;
 • оцінювання ризиків і загроз економічній безпеці держави, напрацювання способів їхньої мінімізації та усунення;
 • надання пропозицій щодо внесення змін до нормативно-правових актів з питань усунення передумов для створення схем протиправної діяльності у сфері економіки;
 • забезпечення економічної безпеки держави шляхом запобігання, виявлення, припинення, розслідування кримінальних правопорушень, що посягають на функціонування економіки країни;
 • збирання та аналіз інформації про правопорушення, що впливають на економічну безпеку держави, та визначення способів запобігання їхньому виникненню в майбутньому;
 • планування заходів у сфері протидії кримінальним правопорушенням, віднесеним законом до його підслідності;
 • виявлення та розслідування правопорушень, повʼязаних з отриманням та використанням міжнародної технічної допомоги;
 • складання аналітичних висновків і рекомендацій для державних органів з метою підвищення ефективності ухвалення ними управлінських рішень щодо регулювання відносин у сфері економіки.

Нагадаємо, 12 травня, Кабмін у ході виїзного засідання прийняв постанову про створення Бюро економічної безпеки.

Редактор: Віктор Костенко
  Реклама на dsnews.ua