• USD 26.2
  • EUR 30.5
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Кабмін вирішив ввести держрегулювання цін на газ

Кабінет міністрів України вводить державне регулювання цін на газ для побутових споживачів, яке буде діяти під час карантину або до кінця поточного опалювального сезону. Планується встановити ціну на рівні 6,99 гривень за кубічний метр газу для всіх побутових споживачів

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив премʼєр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну, передає "ДС".

"У зв'язку з пандемією COVID-19, запровадженими в Україні карантинними обмеженнями, різким і непомірним для українців під час карантину зростанням біржових цін на газ в останні тижні, пропонується запровадити в Україні для всіх побутових споживачів державне регулювання ціни на газ на період дії карантинних обмежень або до завершення цього опалювального сезону. Пропонована ціна, яка встановиться на цей період, — 6,99 грн за метр кубічний для всіх побутових споживачів", — заявив Шмигаль.

За його словами, на сьогодні це найнижча ціна на українській біржі.

"Водночас деякі облгази сьогодні продають газ для побутових споживачів по 10 грн і навіть вище. Тобто, пропонується зменшення ціни на газ майже на 30%. Відповідно даю доручення Міненерго, Мінекономіки, Мін'юсту та іншим ЦОВВ, невідкладно підготувати проєкт постанови КМУ про запровадження державного регулювання ціни на газ на період карантинних обмежень", — сказав премʼєр.

Шмигаль також зазначив, що рішення про державне регулювання ціни на газ на рівні 6,99 грн за кубічний метр "не означає, що уряд відмовляється від розвитку ринку газу в Україні".

"Адже підхід, коли ціну газу регулює попит і пропозиція, працює в усіх розвинених країнах. Газ стає таким самим товаром, як хліб чи послуги інтернету. Конкуренція означає усунення монополії окремих газопостачальників, які заробляли надприбутки, а тому були зацікавлені, аби ринок ніколи не запрацював. Водночас поки ринок газу в Україні продовжує формуватися, держава має підтримати людей. Тому рішення про державне регулювання ціни тимчасове і буде задіяне до кінця опалювального сезону або до кінця карантинних обмежень", — сказав він.

Премʼєр запевнив, що за цей час уряд та інші органи влади зможуть сформувати всі умови, щоб ринкові правила запрацювали повною мірою.

"Такі правила означатимуть, що окремі газопостачальники більше не зможуть користуватися своїм монопольним становищем та захмарно підвищувати тарифи", — пояснив він.

Нагадаємо, з січня 2021 року в Україні підвищилася ціна на газ для населення. Мінімальна ціна буде вище грудневої на 11%, а максимальна — на 20,5%.

У вівторок, 12 грудня зʼявилася інформація, що Кабінет міністрів найближчим часом ухвалить рішення, спрямоване на зниження ціни на газ для населення.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков планує скликати в середу, 13 січня, о 16:00 нараду за участю премʼєр-міністра Дениса Шмигаля і глав парламентських фракцій і груп для продовження консультацій з питань реформи енергетичного ринку і підвищення тарифів.

    Реклама на dsnews.ua