• USD 27.6
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Кабмін затвердив проект нового районування областей

Кабінет міністрів України в ході позачергового засідання 12 червня підтримав новий проект районування областей
Денис Шмигаль заявив, що Кабмін підтримав новий проект районування областейФото: УНІАН
Денис Шмигаль заявив, що Кабмін підтримав новий проект районування областейФото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає "ДС".

Він зазначив, що скорочення кількості районів, передбачене проектом, необхідно, щоб влада працювала ефективніше та не дублювала ніяких функцій".

"Зараз на карті 490 районів. Їх пропонується об'єднати і створити втричі менше. Фактично, існуюча районний поділ був утворений ще за СРСР у першій половині минулого століття. Це абсолютно не відповідає сучасним стандартам по багатьом критеріям, стандартам адміністративно-територіального поділу на субрегіональному рівні. Тому треба наводити порядок", - цитує слова Шмигаля Урядовий портал.

За словами міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова, проектом постанови Верховної Ради про створення і ліквідації районів "пропонується створити в Україні 129 районів. З них 10 - в АР Крим, 7 - на тимчасово окупованій території Донецької і Луганської областей, ліквідувавши існуючі 490 районів".

"У разі необхідності техніко-юридичних правок протягом одного дня прошу поправити, якщо є така необхідність, і направити у Верховну Раду", - підкреслив Шмигаль під час голосування за документ.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на завершальному етапі реформи децентралізації загальна кількість районів в регіонах України планують скоротити в три рази.

    Реклама на dsnews.ua