• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Кабмін вирішив узаконити працю фрілансерів

Кабінет міністрів має намір подати до Верховної Ради законопроєкт, який регулює взаємовідносини працівників і роботодавців в разі, коли неможливо заздалегідь визначити види, обсяги і періоди виконання роботи

Реклама на dsnews.ua

Законопроєкт, зокрема, стосується фрілансерів, інформує "ДС" із посиланням на Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

Документ було схвалено на засіданні уряду 24 лютого.

"Текст законопроєкту розроблявся Мінекономіки в тісній взаємодії з роботодавцями та профспілками, забезпечивши баланс інтересів усіх зацікавлених сторін", — заявляють у відомстві.

Так, документом пропонується введення нової особливої форми трудового договору — договору з нефіксованим робочим часом.

Згідно з умовами такого договору, його сторони зможуть за домовленістю визначати необхідність і час залучення працівника до роботи, її обсяг і режим виконання. При цьому оплата праці відбувається виключно за той час, коли робота фактично виконується.

Разом з тим працівник, який працює за трудовим договором з нефіксованим робочим часом, зможе більш вільно планувати свою роботу, не привʼязуючись до одного роботодавця і робочим графіком підприємства і плануючи свою діяльність в залежності від поставлених йому завдань.

"Важливо, що працівник отримає всі права і гарантії, передбачені законодавством про працю, в тому числі щодо належного режиму роботи, часу відпочинку, порядку прийняття на роботу і звільнення з неї, виплати заробітної плати. Крім того, законопроєктом передбачена гарантована мінімальна кількість оплачуваних годин в місяць", — зазначили в Мінекономіки.

Раніше повідомлялося, що Кабмін відклав на три місяці початок додаткових виплат пенсіонерам.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua