• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Кабмін визначив пріорітети для постачання електроенергії

Кабінет міністрів ухвалив постанову, в якій визначив критично важливі об'єкти, яким має бути забезпечено пріоритетне електропостачання під час обмежень електроенергії

Реклама на dsnews.ua

До таких об'єктів належать об'єкти критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору та сектору системи життєзабезпечення, занесених до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури, пише "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Крім того, це заклади охорони здоров'я державної або комунальної форми власності, військові частини та територіальні центри комплектування і соціальної підтримки (зокрема об'єкти, які використовуються для територіальної громади в умовах воєнного стану), підприємства оборонного комплексу України, зокрема ті, що виконують мобілізаційні завдання (замовлення) зі створення, виробництва, ремонту та постачання озброєння, боєприпасів, військової техніки, спеціальних комплектувальних виробів, а також підприємства залізничного транспорту.

До пріоритетних для енергопостачання також належать підприємства, діяльність яких важлива для забезпечення продовольчої, економічної та/або енергетичної безпеки країни, підприємства з безперервним циклом виробництва, електронні комунікаційні мережі, органи державної влади (Верховна Рада, Кабінет Міністрів, центральні органи виконавчої влади, правоохоронні органи, а саме органи внутрішніх справ, прокуратури, СБУ, об'єкти ДСНС).

Переліки критично важливих об'єктів затверджують обласні, Київська міська держадміністрація після консультацій з органами місцевого самоврядування, операторами систем розподілу (ОСР) та Держенергонаглядом. Оператори зобов'язані забезпечити справедливу та рівномірну черговість розподілу граничної потужності між іншими споживачами, які не входять до цього переліку.

Водночас під час застосування лімітів об'єкти критичної інфраструктури мають забезпечити їх дотримання. Крім того, вони мають відключити субспоживачів, які не впливають на їхню роботу, інакше їх можуть включати до графіків погодинних відключень.

У разі аварійної ситуації в енергосистемі та/або перевищення граничної потужності оператор системи передачі може ухвалити рішення про додаткове застосування графіків аварійних відключень.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua