• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Кабмін вніс до ВР законопроєкт про монетизацію пільг за проїзд і комуналку

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №5651 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пільг з оплати проїзду та інших пільг"

facebook.com/verkhovna.rada.ukraine
Реклама на dsnews.ua

Ініціатором законопроєкту є Кабінет міністрів України, інформує "ДС".

Зараз текст законопроєкту відсутній, зазначено, що він переданий на розгляд керівництву.

Нагадаємо, 9 червня Кабінет міністрів схвалив проєкт закону про пільги з оплати проїзду і деяких інших пільгах, який передбачає передачу повноважень органам місцевої влади та надання пільг у грошовій формі.

Змінами передбачається, що "пільги з оплати проїзду та інші надаються на підставі відповідних рішень органів місцевого самоврядування і виплачуються у визначеному ними порядку та розмірах у формі грошової компенсації, що сприятиме адресності надання пільг виходячи зі спроможності місцевих бюджетів".

Проєкт стосується пільг на оплату проїзду у транспорті. При цьому безоплатний проїзд за пред’явленням відповідного посвідчення скасовується. Крім того, переводяться у грошову форму пільги на комунальні послуги. Рішення щодо пільг будуть ухвалювати органи місцевої влади.

У документі йдеться, що зараз законами України встановлено пільги з оплати проїзду та інші пільги окремим категоріям громадян (ветерани війни; ветерани військової служби, органів внутрішніх справ та інші; особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; жертви нацистських переслідувань; особи з інвалідністю; батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби; реабілітовані особи; діти з багатодітних сімей).

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua