• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Кабмін заборонив хасидам масово їхати до Умані

Реклама на dsnews.ua

Кабінет міністрів України підтримав ініціативу МВС про обмеження на відвідування Умані Черкаської області іноземними громадянами для святкування іудейського нового року Рош га-Шана

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу МВС.

За його словами, МВС України ініціювало введення технічних обмежень в період коронавірусу на відвідування Умані іноземцями. Ця ініціатива була підтримана Кабінетом міністрів і Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Аваков зазначив, що щорічно до Умані приїжджає 30 000 — 50 000 хасидів із різних країн, які протягом трьох днів святкують і проводять різні релігійні обряди, відвідують святі місця. Такий формат масового заходу під час пандемії створює величезні ризики поширення вірусу не тільки для учасників заходу, а й для місцевого населення.

«Ми з повагою ставимося до національних традицій різних народів та релігійних спільнот та щороку робимо усе, аби вони проходили за найвищими стандартами безпеки. Проте останні тижні Україна фіксує ріст спалахів захворювання на короновірус серед населення. Аналогічна ситуація спостерігається і в інших державах. Що змушує Уряди цих країн повертатися до більш жорстких карантинних обмежень", — сказав Аваков.

Як повідомляла " ДС ", раніше на міжвідомчій нараді в МЗС було вирішено, що в цьому році прибуття десятків тисяч паломників-хасидів до Умані Черкаської області для святкування Рош га-Шана є неможливим через пандемію коронавірусу.

У Міністерстві охорони здоровʼя Ізраїлю закликали українську владу не допустити паломництва хасидів до Умані в нинішньому році через коронавірус.

Мер Умані Олександр Цебрій приїхав до Києва під Офіс президента України, щоб зустрітися з Володимиром Зеленським для запобігання масового приїзду паломників-хасидів в місто.

    Реклама на dsnews.ua