• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Качура запропонував заміну Фокіну в Контактній групі

Реклама на dsnews.ua

До складу української делегації в Тристоронній контактній групі можуть увійти народні депутати, які замінять звільненого першого заступника глави делегації Вітольда Фокіна

Про це заявив народний депутат від "Слуги народу" Олександр Качура, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

"Я думаю, що все-таки нам потрібно, щоб там було більше парламентарів. Тому що в ТКГ делегати часто про щось домовляються, але вони забувають, що згідно з Мінськими домовленостями парламент України ухвалює закони про особливості місцевого самоврядування та про ведення виборів… Тому я впевнений, щоб саме депутати від різних політичних фракцій входили до делегації ТКГ… І потім, коли вони повернуться в Україну після всіх цих перемовин, вони повинні будуть переконати парламент, що потрібно внести необхідні зміни в законодавство і чому", — вважає парламентарій.

При цьому Качура додає, що особисто йому, як члену профільного парламентського комітету, з яким зустрічався Фокін, не сподобалася його фраза про те, що "на Донбасі немає присутності Російської Федерації".

"Я не погоджуюсь точно з тезою, яку озвучив пан Фокін, вона точно мені різала вухо, це теза про те, що якщо навіть суто юридично подумати: ну як це немає, якщо в Мінських домовленостях сторона – Російська Федерація. Як можна було про це сказати? Я думаю, що ця теза і стала ключовою в ухваленні рішення президентом України щодо звільнення Фокіна", — говорить Качура.

Як повідомляла «ДС», 30 вересня президент Володимир Зеленський звільнив Вітольда Фокіна з посади першого заступника глави української делегації в ТКГ. Приводом послужило висловлювання Фокіна про те, що він не бачить доказів війни між Україною і Росією на Донбасі.

    Реклама на dsnews.ua