• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Які зміни Кабмін пропонує внести до закону про НАБУ (ДОКУМЕНТ)

Реклама на dsnews.ua

Кабінет міністрів пропонує позбавити президента права звільняти директора Національного антикорупційного бюро та надати відповідні повноваження парламенту

Проєкт закону "Про внесення зміни до Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" уряд схвалив під час засідання 26 листопада, передає "ДС".

Зокрема, зі ст. 1 "Статус Національного антикорупційного бюро України" виключено ч. 2 — "Національне бюро утворюється Президентом України відповідно до цього та інших законів України. 

Також додано ч. 3 — "Національне бюро утворюється і здійснює свою діяльність відповідно до вимог цього Закону". 

У ч. 4 ст. 6, де вказані підстави для звільнення очільника бюро, раніше йшлося: "Директора Національного бюро не може бути звільнено, а указ Президента України про його призначення не може бути скасовано, крім підстав, зазначених у цій частині". Відтепер ця частина пропонується в такому вигляді: "Директора Національного бюро не може бути звільнено, а рішення про його призначення не може бути скасовано, крім підстав, зазначених у цій частині".

"Пропонується встановити повноваження Верховної Ради ухвалювати рішення про звільнення директора Національного бюро за наявності повноважень, чітко прописаних у законі", — прокоментував пропозиції премʼєр-міністр Денис Шмигаль.

Як писала "ДС", 28 серпня Конституційний суд України опублікував рішення про неконституційність призначення Ситника директором НАБУ. Своєю чергою у Нацбюро заявили, що "факт визнання неконституційним указу президента про призначення на посаду не припиняє повноважень" Ситника і не означає його звільнення. Разом з тим, навіть у парламентській фракції "Слуга народу" вважають, що президент Володимир Зеленський "повинен запобігти конституційному перевороту Ситника".

На початку жовтня суд ухвалив рішення щодо самовільного захоплення влади Артемом Ситником і зобовʼязав Державне бюро розслідувань внести відповідну інформацію до Єдиного реєстру. У разі визнання судом Ситника винним йому може загрожувати тривале увʼязнення. 

Петиція за відставку Ситника набрала необхідну кількість голосів для розгляду президентом — понад 27 000, проте Офіс глави держави з невідомих причин не зараховував майже половину підписів.

    Реклама на dsnews.ua