• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Міністр оборони Андрій Загороднюк. Зв'язку, досягнення і цитати

Міністр оборони Андрій Загороднюк не має ніякого відношення до військової справи, але зате має зв'язку з Ігорем Коломойським
Реклама на dsnews.ua

Ким був Андрій Загороднюк

Андрій Загороднюк - бізнесмен і волонтер. Навчався у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка, Університеті Уарвик і Оксфордському університеті. Близько16 років пропрацював на керівних посадах в гірничо-добувної та виробничої галузях.

У 2005 році відкрив власний бізнес - Discovery Drilling Equipment, який серед іншого займається постачанням обладнання для газодобувних компаній.

У 2015 році Загороднюк став волонтером - допомагав військовослужбовцям, постачав техніку. Пізніше його заняття легалізували, створивши так званий Рада волонтерів. Пізніше на грант при міністерстві оборони відкрили Офіс реформ, який Загороднюк очолив.

Загороднюк є позаштатним радником президента Володимира Зеленського, а також разом з членом Зе!Команди Айварасом Абромавичюсом увійшов до наглядової ради "Укроборонпрому".

Чиїх буде Андрій Загороднюк

Журналісти пишуть, що головне лобі Загороднюка - зв'язки батька, який, крім іншого, входить до складу Наглядової ради "Укрнафти", одним з акціонерів якої є Ігор Коломойський. При цьому нібито Загороднюк - старший представляє інтереси олігарха.

Реклама на dsnews.ua

Як пишуть ЗМІ, батько Загороднюк - старший володіє "Групою Надра", яка займається виробництвом устаткування для буріння. "Надра" досить часто виграє тендери від "Укргазвидобування" і "Укртрансгазу"

Варто відзначити, що Загороднюк-молодший не має ніякого відношення до військової справи, знань в оборонній сфері, при цьому в період військових дій і відкритої загрози з боку Росії міністр зобов'язаний розбиратися у всіх процесах і бути експертом в обороні.

Про що говорить Андрій Загороднюк

"Перелік відмінностей стандартів логістики та матеріально-технічного забезпечення між Україною і НАТО займає 260 сторінок. Фахівці НАТО робили цей аналіз майже рік. І це тільки один напрямок! Аналіз по медицині може взагалі зайняти сторінок 500".

"Протягом десятиліть країни НАТО запрошували до себе на навчання та стажування офіцерів, і вони досі служать в армії. Зараз вони в чині полковників, підполковників, вони розуміють нашу армію і знають, якою вона повинна бути. Ми можемо спиратися на них у реформах".

"У перші місяці війни на складах Міноборони було всього кілька тисяч пар взуття, при тому що кількість військових збільшувалася. Бронежилетів теж було кілька тисяч. Склади були порожні. Були бригади взагалі без техніки. Стандарти харчування не відповідали не те що НАТО, а здоровому глузду".

"Компанія Ernst & Young допомагає нам у створенні нової системи закупівель. Ми готували її півроку, прописували всі процеси, посадові інструкції, зараз міняємо всі процеси в Департаменті держзакупівель Міноборони. Це повна трансформація процесів, департамент буде повністю працювати за західними стандартами".

    Реклама на dsnews.ua