• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Карабаський конфлікт: Кива договорився до "війни між християнами і мусульманами"

Реклама на dsnews.ua

Державне бюро розслідувань, Служба безпеки та Офіс генерального прокурора мають дати належну оцінку висловлюванням скандального нардепа фракції ОПЗЖ щодо карабаського конфлікту

Про це заявила народний депутат фракції "Європейська солідарність" Ірина Фріз, інформує "ДС".

Вона нагадала, що на днях ОПЗЖ в особі Іллі Киви закликала православних християн "приєднатися до тисячолітнього протистояння християнського і мусульманського світів і надати допомогу Вірменії в конфлікті щодо Нагірного Карабаху".

"Мета цієї спецоперації Кремля з використанням своєї "п’ятої колони" в Україні — переведення територіального конфлікту в релігійну площину та втягування в нього громадян України з метою створення підстав для міжнародних звинувачень у найманстві та загальній дискредитації на дипломатичному фронті", — написала Фріз у Facebook.

Зазначимо, 4 жовтня Кива опублікував коротке відео, в якому висловився на підтримку Вірменії у карабаському конфлікті. "Це продовження тисячолітнього протистояння християнського і мусульманського світів. І наше завдання сьогодні – християн, православних – згуртуватися й надати допомогу нашим братам і сестрам у Христі", – сказав одіозний нардеп.

Заява проросійського політика викликала обурення посольства Азербайджану в Україні.

"Дозвольте висловити наше крайнє обурення з приводу недавнього відеозвернення народного депутата Іллі Киви на своїй сторінці Фейсбук про "війну між Туреччиною і Вірменією" із закликом до православних християн "приєднатися до тисячолітнього протистояння християнського і мусульманського світу і надання допомоги Вірменії в цій справі", — заявили у посольстві.

Дипломати вважають, що такі "гучні висловлювання" українського нардепа "виправдовують його людиноненависницьке ставлення до людей різної віри, які проживають в мирі та злагоді також і в багатонаціональній і багатоконфесійній Україні".

Ірина Фріз зазначає, що, починаючи з 2014 року Росія активно розповсюджує дезінформацію про участь українців у збройних конфліктах за кордоном. Таким чином, підкреслює нардеп, Кремль намагається створити негативний імідж громадянам України, загальмувати інтеграційні зусилля України в європейському напрямку. 

"Звертаю увагу на те, що заява Киви сталася на тлі візиту очільника ОПЗЖ, кума Путіна Медведчука до Москви та його зустрічі з президентом країни-агресора. Звертаю увагу ДБР, Служби безпеки України та офісу Генерального прокурора про наявність складу злочину у таких закликах ОПЗЖ, що передбачено статтею 161, тобто умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті. Переконана, що такі висловлювання є неприйнятними, протиправними та несуть загрозу закордонній політиці України, створюють загрозу життю та здоровʼю громадян України. Росія ж цілеспрямовано використовує ОПЗЖ для проведення підривної діяльності в Україні", — заявила вона.  

Фріз додала, що правоохоронні органи мають негайно дати юридичну оцінку висловлюванням представника ОПЗЖ та в разі виявлення наявності складу злочину порушити кримінальну справу.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський висловився на підтримку суверенітету Азербайджану і закликав до мирного діалогу для вирішення карабаського конфлікту.

    Реклама на dsnews.ua