• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Катастрофа лайнера "МАУ" в Ірані: постраждалі країни будуть разом вимагати компенсації

Реклама на dsnews.ua
Держави, чиї громадяни стали жертвами знищення літака "Міжнародних авіаліній України" в небі над Тегераном, підписали меморандум про співпрацю в переговорах з Іраном щодо виплати компенсацій

Про це йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ, передає "ДС".

"Сьогодні країни Міжнародної групи з координації допомоги жертвам рейсу PS752, в яку входять Україна, Канада, Афганістан, Великобританія і Швеція підписали Меморандум про взаєморозуміння у співпраці в переговорах про виплату компенсацій Ісламською Республікою Іран", - йдеться в повідомленні.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначив, що підписати меморандум запропонувала Україна.

"Тепер ми формалізували загальний підхід в міждержавних переговорах щодо залучення Ірану до відповідальності за збиття літака. Держави будуть виступати єдиним фронтом і допомагати один одному як група країн, які постраждали. Україна буде голосом цієї групи. Документ визначає нашу державу спікером, що означає, що саме Україна від імені групи буде вести переговори з Іраном... Іран нестиме всю відповідальність і заплатить за те, що він зробив", - підкреслив дипломат.

Україна вестиме переговори з Іраном від імені Міжнародної групи з координації допомоги жертвам рейсу PS752

Сьогодні країни Міжнародної групи з координації допомоги жертвам рейсу PS752, до якої входять Україна, Канада, Афганістан, Велика Британія і Швеція, підписали Меморандум про взаєморозуміння у співробітництві на переговорах щодо виплати компенсацій Ісламською Республікою Іран. Ідея Меморандуму належала Україні. Міністр закордонних справ Dmytro Kuleba: "Я радий, що учасники групи підтримали нашу ініціативу. Це важливо, бо тепер ми формалізували спільний підхід у міждержавних переговорах щодо притягнення Ірану до відповідальності за збиття літака. Держави будуть виступати єдиним фронтом і допомагати одна одній як група країн, які постраждали. Україна буде голосом цієї групи. Документ визначає нашу державу Речником , що означає, що саме Україна від імені групи буде вести перемовини з Іраном... Іран понесе всю відповідальність і заплатить за те, що він зробив. Справедливість восторжествує, скільки б часу це не зайняло".

Gepostet von Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine am Donnerstag, 2. Juli 2020

Як повідомляла "ДС", 29 червня Іран заявив, що передасть Франції "чорні ящики" літака "Міжнародних авіаліній України", який був збитий в небі над Тегераном.

Канада направить у Францію авіаційний експертів, які візьмуть участь у розшифровки "чорних скриньок" літака "МАУ". Також Франція запропонувала Україні направити експертів для участі у розшифровки бортових самописців збитого лайнера.

Нагадаємо, літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран - Київ авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) розбився в Ірані вранці 8 січня. В літаку було 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, всі 176 осіб загинули. Літак був збитий ракетою. Відповідальність на себе взяла підрозділ "Корпусу вартових ісламської революції".

Серед загиблих були громадяни 7 країн: з Ірану 82; з Канади 63; зі Швеції 10; з Афганістану 4; з ФРН 3, з Великобританії 3, з України 11 громадян (2 пасажири і 9 членів екіпажу).

    Реклама на dsnews.ua