• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Катастрофа "МАУ": Іран не взяв міжнародну відповідальність за аварію

Реклама на dsnews.ua
Іран досі не взяв на себе міжнародну відповідальність за збитий в небі над Тегераном літака "Міжнародних авіаліній України" 8 січня поточного року

Про це сказав заступник міністра закордонних справ Євген Єнін в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

У той же час, за його словами, Іран наполягає, що катастрофа сталася із-за людської помилки.

Однак Україна наголошує, що причини катастрофи можна буде назвати тільки після завершення офіційного розслідування.

"Ми вважаємо, що не можна ставити воза перед кіньми і, відповідно, говорити про причини можна буде тільки після того, як буде повністю завершено як технічне, так і кримінальне розслідування і будуть з'ясовані абсолютно всі обставини зазначеної трагедії", - заявив заступник голови МЗС.

Як повідомляла "ДС", в Ірані заявили, що розслідування іранською стороною катастрофи літака "Міжнародних авіаліній України" майже завершено. Крім того, за даними влади, в рамках розслідування справи було затримано 6 осіб.

12 червня стало відомо, що уряд Ірану направив офіційний запит до Бюро з розслідування авіакатастроф Франції з проханням допомогти з розшифровкою "чорних скриньок" літака авіакомпанії "МАУ", збитого над Тегераном.

Нагадаємо, літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран - Київ авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) розбився в Ірані вранці 8 січня. В літаку було 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, всі 176 осіб загинули.

Серед загиблих були громадяни 7 країн: з Ірану 82; з Канади 63; зі Швеції 10; з Афганістану 4; з ФРН 3, з Великобританії 3, з України 11 громадян (2 пасажири і 9 членів екіпажу).

Через три дні Іран офіційно визнав, що збив український пасажирський літак авіакомпанії МАУ.

    Реклама на dsnews.ua