• USD 40.3
  • EUR 43.8
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Катування людей на Херсонщині: ексглаві СБУ оголошено підозру

Колишньому голові Служби безпеки України Олександру Якименку, який очолював каральні органи на окупованій Росією частині Херсонської області, оголошено про підозру

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Служби безпеки, повідомляє "ДС".

Так, СБУ зібрала беззаперечні докази причетності Якименка до злочинів проти мирних мешканців. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну він пішов на співпрацю з окупантами та очолив так звану "державну службу безпеки в Херсонській області".

На цій посаді Якименко виконує завдання Кремля щодо поширення російського окупаційного режиму та придушення руху опору в регіоні. Він опікується організацією масових репресій проти місцевих жителів. Людей незаконно переслідують, викрадають і піддають жорстоким тортурам.

У своїй злочинній діяльності Якименко "підзвітний" кадровим співробітникам ФСБ, які координують репресивні органи РФ в окупованих районах.

Під час окупації Херсона "чиновник" дав вказівку на захоплення одного з офісів у центрі міста. У підвальному приміщенні цієї будівлі окупанти облаштували катівні, до яких звозили незаконно затриманих громадян. Там із них вибивали зізнання у сприянні Силам оборони України, а після цього пропонували за гроші отримати амністію.

Таким чином, керівник місцевої "філії" ФСБ та його спільники "заробляли" на масових репресіях, а також робили "показники" перед російськими "кураторами".

За даними слідства, до лав окупаційного органу Якименко особисто залучив ще вісім зрадників, які брали безпосередню участь у тортурах.

Після звільнення Херсона Якименко разом зі своїми поплічниками втік на лівий берег Дніпра і зараз там переховується від правосуддя.

СБУ повідомили колишньому генералу та восьми його спільникам про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність та недоторканність України);
  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
  • ст. 260 (створення не передбачених законом воєнізованих чи збройних формувань);
  • ч. 2 ст. 28, ч.1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни).

Наразі тривають комплексні дії щодо притягнення винних до відповідальності.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua