• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Казахстанські ЗМІ про підроблений ПРЛ-тест Криклія: Українська влада влаштувала міжнародний скандал на рівному місці

Владислав Криклій
Владислав Криклій
Реклама на dsnews.ua

ЗМІ Казахстану активно обговорюють інцидент з міністром інфраструктури України Владиславом Криклієм і послом України Петром Врублевським, яких не пустили на зустріч з премʼєр-міністром Казахстану через фальшиві тести на коронавірус.

Зокрема, "Комсомольская правда в Казахстане" написала, що "мова на цей раз не про гроші, але ситуація по-справжньому ганебна. Міністра інфраструктури України Владислава Криклія влада Казахстану зловила на відвертому обмані".

Водночас Forbes.kz пише, що премʼєр-міністр Казахстану Аскар Мамін не зустрівся з міністром інфраструктури України Владиславом Криклієм через прострочені ПЛР-довідки членів української делегації. Казахстанська сторона висловила готовність у організації зустрічі голови уряду РК Аскара Маміна і міністра інфраструктури України Владислава Криклія. Однак у звʼязку з простроченими (понад пʼять днів) ПЛР-довідками членів української делегації зустріч премʼєр-міністра РК Аскара Маміна з Владиславом Кріклієм не відбулася.

Як розповів пізніше політолог Олексій Голобуцький, суть обману полягала в тому, що тести Криклій та Врублевський підробили на кольоровому принтері, і це стало відомо службі безпеки премʼєра Казахстану: "Прочувши про те, що ПЛР-тести мають бути не старіші ніж п'ять діб, Криклій з Врублевським за старою звичкою вирішили скористатися кольоровим принтером і виправити дату. Чи то їх впіймали безпосередньо біля принтеру, чи вже опісля служба безпеки звернула увагу на недолугу спробу підробки, факт залишається фактом – обом вказали напрямок на Захід і трохи на Північ".

Видання "Супутник" зазначає: "який рівень наслідків у відносинах двох країн спричинить даний інцидент, стане зрозуміло лише з часом".

Раніше вже повідомлялося, що премʼєр-міністр Шмигаль вибачився перед Маміним за підроблений тест на коронавірус міністра Криклія. Втім, премʼєр Казахстану не прийняв вибачень від українського голови уряду.

Нагадаємо, Владислав Криклій — багаторазовий фігурант корупційних скандалів. Проти нього навіть були заведені кримінальні справи з приводу зловживання службовим становищем у корисливих цілях.

    Реклама на dsnews.ua