• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

"Кажу вперше": Кравчук запропонував реформувати переговори по Донбасу

Переговори по Донбасу в нинішніх форматах не досягнули результатів і всю систему переговорів необхідно реформувати

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив перший президент України, глава делегації України в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Я підтримую ідею реформування всієї системи, яка склалася після агресії Росії проти України. Ми 7 років на мінському майданчику працюємо, будемо говорити відверто, реальних результатів переговорів немає, війна триває і посилюється. Нормандський формат не приніс конкретних результатів, тому що немає там такої наполегливої позиції щодо позицій України та Росії, чогось вони теліпаються між Росією та Україною, і іноді я відчуваю, що вони перевагу надають Росії", — сказав він.

За словами Кравчука, потрібні нові шляхи вирішення проблеми на Донбасі.

"Не можуть Франція і Німеччина, я вперше говорю про це, монополізувати справу з Україною і Росією, це потрібно розширювати, обʼєднувати зусилля для того, щоб вплив на Росію був масштабнішим, більш системним і результативним. Я підтримую президента в тому плані, що потрібно шукати нові шляхи для досягнення миру на Донбасі. Потрібно надати мінському майданчику більш точні повноваження, зараз їх фактично немає, і, можливо, вести мінський формат на рівні посадових осіб високого рангу", — сказав він.

Як повідомляла "ДС", колишній посол США в Україні Вільям Тейлор також вважає за доцільне зміну місця переговорів по Донбасу і формату його учасників.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua