• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Кернес став мером Харкова без складання присяги

Обраний міським головою Харкова Геннадій Кернес не повинен повторно складати присягу, оскільки робив це раніше

Сесія Харківської міськради
Сесія Харківської міськради
Реклама на dsnews.ua

Про це на першій сесії Харківської міськради заявила голова міської виборчої комісії Ольга Мозгова, інформує "ДС".

"За змістом статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", новообраний міський голова складає присягу відповідно до закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", частина 6 статті 11 якої визначає, що присягу складає лише особа, яка вперше була обрана на посаду селищного сільського або міського голови", — цитує слова Мозгової "Суспільне".

"Водночас Кернес Геннадій Адольфович обраний міським головою не вперше та вже складав присягу 24 листопада 2010 року, що підтверджується записом у трудовій книжці. Відповідно до зазначених вище законів, Кернес Геннадій Адольфович з цього часу набуває повноважень Харківського міського голови", — додала вона.

Перша сесія Харківської міської ради 9 грудня, на якій складають присягу депутати, проходить за відсутності міського голови. Геннадій Кернес перебуває на лікуванні в Німеччині.

Нагадаємо, мер Харкова Геннадій Кернес заразився коронавірусом. 17 вересня його доставили на лікування в німецьку клініку "Шаріте". На початку листопада перший заступник харківського міського голови Ігор Терехов заявляв, що Кернес, якого переобрали на новий мерський термін, повернеться з лікування в Німеччині до проведення першої сесії нового складу міськради, тобто до 3 грудня. Однак цього не сталося.

За даними олігарха Пала Фукса, Кернес може повернутися до Харкова до 30 грудня.

    Реклама на dsnews.ua